Wszystkie te szybko rosnące warzywa i owoce są gotowe do zbioru w około 75 dni lub szybciej! To są warzywa, które można sadzić na swoim podwórku, niezależnie od ogrodnika. To świetne warzywa, które można sadzić na swoim podwórku, niezależnie od metody ogrodnictwa.

szybko rosnące warzywa

23 szybko rosnące warzywa zbiera się w ciągu maksymalnie 75 dni od posadzenia. Plus kilka szybkich wskazówek, jak zmaksymalizować przestrzeń w ogrodzie!

Nie ma nic złego w byciu czasem niecierpliwym ogrodnikiem; To zdarza się każdemu z nas. Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z ogrodami warzywnymi, są to świetne przedmioty do sadzenia. Rośnijmy!

Najszybciej rosnące warzywa, które możesz zebrać w 35 dni

zielone cebule: To szybko rosnące warzywo jest często nazywane zieloną cebulą. Około 21 dni po posadzeniu, gdy pędy osiągają długość około 18 cm, są gotowe do pierwszej tury zbiorów.

Od teraz będziesz je wycinać bez przerwy przez cały sezon!

Rzodkiewka: Zbiór „Cherry Belle” zajmuje 22 dni i jest najczęstszą odmianą. rzodkiewka zobaczyć w supermarkecie.

Kapusta: Jeśli będziesz unikać wyrywania środkowego pąka, będzie on gotowy do zbiorów już po 50–55 dniach. Jarmuż pozostaje szybko rosnącym warzywem i osiąga wysokość około 2 cali. Jarmuż osiąga pełną dojrzałość w ciągu 70-80 dni.

Moje ulubione odmiany Kręcone Liście kapusta i Czerwony Rosjanin Kapusta! Jarmuż jest szybko rosnącym warzywem, ale w czasie upałów nie jest tak smaczny. Gdy zrobi się cieplej, smak jarmużu stanie się bardziej gorzki.

Aby uzyskać najlepszy smak, uprawiaj jarmuż jesienią, kiedy zimowe temperatury nie spadają poniżej kilku stopni.

szpinak: Jest to uprawa sezonowa, większość odmian dojrzewa w ciągu 45 dni i można je zbierać, gdy tylko wypuszczą 4-6 liści. Pamiętaj, że szpinak zakwitnie i wyrośnie, gdy zrobi się za gorąco.

Rozbudowujemy Bloomsdale szpinak dla odmiany chłodnej pogody. Wypróbuj go do szpinaku w czasie upałów Spin nowozelandzkirozdz (60 dni).

Rakieta: Ta zielona sałata, bogata w witaminę K, jest gotowa do zbioru, gdy liście są wystarczająco duże, aby można je było zjeść. Zwykle dzieje się to w ciągu 30–40 dni.

Rukola to kolejna szybko rosnąca roślina warzywo Będzie produkować przez cały sezon lub możesz odciąć całą główkę, aby uzyskać duże zbiory.

Boćwina szwajcarska: Zbiór młodych liści można rozpocząć po około 30 dniach. sadzenie. Jeśli szukasz pełnowymiarowych liści z grubymi nerwami, poczekaj 45-60 dni.

Sałata: Zasadź dwie lub trzy rośliny, sadząc odmiany sałaty, które dojrzewają w ciągu 45–55 dni. Sierra lub Simpson Elite to dobre opcje.

luźne liście i maślany Obie odmiany są warzywami szybko rosnącymi. Można je zbierać niemal na każdym etapie rozwoju. Odmiany z pozycjami takimi jak sałata dojrzewają dłużej (75–85 dni).

Jarmuż: łapie Gdy osiągnie rozmiar użytkowy, jest gotowy do zbioru. Chociaż są bardzo smaczne młode (mniej niż 10 cali długości). Kapusta włoska osiągnie pełną dojrzałość po około 85-95 dniach od daty siewu bezpośredniego i jest jedną z moich ulubionych upraw.

mikrogreeny: Gotowe do zbioru zaledwie 2-3 tygodnie po posadzeniu. Mikrogreeny odetnij powyżej linii gleby, gdy zobaczysz pierwszy zestaw prawdziwych liści. mikrogreeny Ma krótki czas zbiorów i jest jednym z najpopularniejszych szybko rosnących warzyw dla ogrodników na każdym poziomie!

Warzywa, które możesz zebrać w 60 dni

Gorczyca: Większość odmian gorczycy jest gotowa do zbioru w ciągu 45 dni lub krócej. Pełne rozmiary osiągną po około 45 dniach. Aby uzyskać warzywa odporne na ciepło i o kręconych liściach, spróbuj uprawiać Green Wave lub Green Wave. Południowy gigant zakręcony. Obie są gotowe do zbioru w ciągu 45 dni i wolno się rozwijają.

Old Fashioned Ragged Edge, wcześnie do jazdy, ale gotowy za 42 dni; Południowa musztardowa zieleń.

Polecane odmiany: Musztardy płaskolistne to „Florida Broadleaf” (powolne dojrzewanie; 47 dni), „Red Giant” (również powolne dojrzewanie; 43 dni), „Savannah” (bardzo wczesne zbiory i powolne odnawianie się; 20 dni). .

Fasola polarna: Mój ulubiony rodzaj fasoli szparagowej Wspinaczka francuska B.kredytGotowość do zbioru osiąga po 60-90 dniach od posadzenia. Pamiętaj, aby zapewnić solidną kratę i unikać zbiorów w czasie upałów.

krzak Fasola: Staje się gotowy do zbioru 50-60 dni po posadzeniu. Zbieraj te szybko rosnące strąki warzyw, zanim osiągną pełną dojrzałość.

Wczesny zbiór strąków sprzyja kwitnieniu i wytwarzaniu nowych strąków. Kochamy Blue Lake Bush zmiana tutaj na Florydzie!

Groch Cukrowy: Cukierkowy Snap Groszek Kiełkowanie, kwitnienie i wytwarzanie słodkiego, chrupiącego groszku zajmuje około 13 dni w ciągu 50–60 dni.

Te szybko rosnące warzywa są wybredne, rosną powoli w chłodniejszej glebie, ale mają problemy z kiełkowaniem w temperaturze około 80 stopni F.

letnia dynia: botanicznie owocTo szybko rosnące letnie „warzywo” wydaje pierwsze „owoce” około 40–50 dni po posadzeniu.

W zależności od warunków uprawy kultywator, Z pewnością. Cukinia najlepiej smakuje, gdy skórka jest delikatna, ma około 10–15 cm i nie ma w pełni uformowanych nasion.

Jeśli jesteś podobny do mnie, zapominasz o nich i wybierasz je, gdy spełnione są oba te wymagania. Nie obchodzi mnie to, bo i tak są pyszne i łatwe w uprawie!

Cukini: Podobnie jak dynia letnia, dynia jest najprzyjemniejsza w rozmiarze od 4 do 8 cali, a od sadzenia do zbioru zajmuje 35–55 dni. Cukinię można z łatwością uprawiać przez całe lato.

Dynia, która również jest botanicznie owocem, rośnie bardzo szybko, dlatego należy ją obserwować przez cały sezon wegetacyjny! Rozwijamy Black Beauty Cukini w naszych ogrodach i bardzo nam się podobało.

ogórki: Staje się gotowy do zbioru 50-70 dni po posadzeniu. ogórki Jest to szybko rosnące warzywo o wszechstronnym zastosowaniu. Z ogórka można zwykle wyhodować 10 ogórków na roślinę. marynowanie Niech urosną jeszcze bardziej!

Buraczany: Buraczany Osiągają termin zbioru po 45–65 dniach i są dobrymi kandydatami do sadzenia sukcesyjnego. Sadzimy, zanim zrobi się zbyt gorąco, zwykle około 78-80 stopni, a następnie kontynuujemy wysiew nasion co 2-3 tygodnie.

Przesadzaj te szybko rosnące warzywa, gdy temperatura spadnie, ale około 7 tygodni przed pierwszymi przymrozkami.

brokuły: Wielu ogrodników rozpoczyna uprawę brokułów w pomieszczeniach zamkniętych pod koniec lata, aby były gotowe do sadzenia jesienią na zimowe zbiory. Aby uzyskać krótszy termin zbioru, wyhoduj je z rozsady, które będą zbierane w ciągu 55–85 dni.

Rozwój brokuły Trwa to około 70 do 100 dni dłużej niż siew bezpośredni z nasion. Możesz także wybrać: brokułylub brokuły raab, dla szybszych zbiorów około 45 dni.

Piżmian jadalny: Rośliny okry mogą produkować do 12 tygodni lub do nadejścia mrozu, który szybko je zabije. Dojrzałość osiągają w ciągu 50–65 dni. Należy je zbierać, zanim staną się zbyt duże, ponieważ będą bardzo twarde i trudne w przygotowaniu.

Uprawiamy Clemsona Piżmian jadalny w naszym gospodarstwie. Wszystkie odmiany okry mają małe kolce, dlatego podczas zbierania strąków warto nosić rękawiczki.

Rzepa: Rzepę zbiera się od 30 do 60 dni po posadzeniu, ale w międzyczasie można zbierać warzywa do sałatek lub smażenia! Kiedy nadejdzie czas zbiorów, ostrożnie usuń korzenie. ogród widelec.

Warzywa gotowe do zbioru w 75 dni lub mniej

Kapusta: Kapusta jest jedną z najbardziej zabawnych warzywa rosnąć w Twoim ogrodzie. Kiedy butelkujesz własną, domową kapustę kiszoną od 80 do 180 dni od nasion lub od 60 do 105 dni od sadzenia, będziesz szczęśliwy, że wyhodowałeś własną kapustę!

W zależności od regionu geologicznego i odmiany jarmuż można sadzić wiosną na zbiory jesienne. Można sadzić także późnym latem, aby zebrać plony przed pierwszymi przymrozkami. Pamiętaj, że kapusta potrzebuje wystarczającej przestrzeni do wzrostu!

marchew: Zabawna, kompaktowa, szybko rosnąca roślina korzeniowa, marchew, jest doskonałym dodatkiem do każdego przydomowego ogrodu. Możesz dorosnąć, kochanie marchew na szybki termin zbioru wynoszący 52-60 dni od sadzenia.

Większe odmiany, np. Scarlett Nantes (moje ulubione) i Chantenay, zbiór trwa około 70 dni. Aby uzyskać najlepsze zbiory, rozsyp małe nasiona w długim rzędzie i przerzedzaj sadzonki w miarę ich wzrostu! Wskazówka: Do przygotowania pesto możesz wykorzystać wierzchołki marchewek!

Pomidory: Jeśli wysiewasz nasiona pomidorów bezpośrednio, możesz spodziewać się, że niektóre odmiany zaczną owocować w ciągu 40 do 50 dni. Przeszczepy zapewnią szybszy termin zbioru.

Sadzenie pomidorów zajmuje dużo czasu Lista odmian do rozważenia o różnych przewidywanych terminach zbiorów. Pamiętaj, aby przeprowadzić badania przed sadzeniem.

Kilka szybkich wskazówek dotyczących roślin łatwych w uprawie

uprawa sukcesyjna Dzieje się tak, gdy co 2-3 tygodnie sadzisz nową falę upraw, aby zapewnić spójne zbiory warzyw przez cały sezon. Szczególnie mądrze jest to zrobić w przypadku „jednorazowych” produktów, takich jak kukurydza. Fasola, groch i sałata są również świetnymi szybko rosnącymi warzywami do sadzenia sukcesyjnego.

Przechwytuj wycinek Dzieje się tak, gdy sadzisz w miejsce rośliny, która została przedwcześnie usunięta z powodu choroby lub szkodników. Jeśli pomidor jest zaatakowany przez owady, możesz usunąć tę roślinę i zastąpić ją innym szybko rosnącym warzywem.

uprawa pośrednia Podobne do metod przechwytywania celowego przycięcia. Korzystasz z przestrzeni w sposób, który sprzyja mniejszej erozji gleby i szkodnikom. Łącząc wolno rosnące warzywa z szybko rosnącymi warzywami (takimi jak jarmuż i czosnek).

Podczas zbierania kapusty pozostawisz czosnek w ziemi. Innym dobrze znanym towarzyszem upraw międzyplonowych jest sałata i brukselka.

Metoda Trzech Sióstr Dzieje się tak, gdy łączymy kukurydzę, cukinię i fasolkę szparagową.

  • Kukurydza zapewnia wsparcie kraty dla fasoli.
  • Cukinia dodając porcję do gleby zapobiega przesuszeniu, chwastom i szkodnikom ogrodowym.
  • Fasola dodaje azot do gleby i stanowi źródło składników odżywczych dla kukurydzy (pożywka ciężkiego azotu), dzięki której rośnie wysoka i silna.

Wskazówka dla profesjonalistów: jeśli wypróbowujesz metodę Trzech Braci, upewnij się, że dajesz swoim grupom wystarczająco dużo miejsca na rozwój. Sadź je w kopczykach lub spiralnie, a nie w rzędach.

roślinę na deszcz: Ogromne zróżnicowanie warunków pogodowych z roku na rok oznacza, że ​​w naszym gospodarstwie musimy uwzględnić nieprzewidywalne lata. Warzywa szybko rosnące unikają rywalizacji o wodę z innymi uprawami.

Sadzenie szybko rosnących warzyw, zanim zrobi się zbyt gorąco, umożliwi ich późniejsze zastąpienie warzywami odpornymi na suszę (nasadzenia uzupełniające).

Zestawienie najszybciej rosnących warzyw i owoców

Wszyscy możemy być trochę niecierpliwi, jeśli chodzi o ogrodnictwo. Sadzenie szybko rosnących, łatwych w uprawie warzyw może być bardzo pomocne w pracach ogrodniczych, zwłaszcza dla początkujących ogrodników.

Możesz także spróbować uprawy owoców, ale większość owoców to bardziej inwestycja czasowa niż warzywa. Najpierw spróbuj czegoś prostego, na przykład truskawek! Czy uprawiałeś już którąś z tych roślin?

szybko rosnące warzywaszybko rosnące warzywa

Więcej o ogrodnictwie:

Artykuł ten pojawił się w: Blog o gospodarstwie domowym!

Categorized in: