Czy spotkałeś kiedyś osobę, która sprawia, że ​​życie nie wymaga wysiłku? Być może korzystają ze strategii programowania neurolingwistycznego (NLP), aby osiągnąć swoje cele, nawiązać świetne kontakty i radzić sobie ze wzlotami i upadkami życia.

Czy naprawdę można zmienić stare nawyki i zyskać większą pewność siebie? Porozmawiajmy o sześciu sposobach, w jakie NLP może pomóc w Twoim codziennym życiu.


Co to jest NLP?

NLP wykorzystuje siłę języka do przezwyciężenia blokad emocjonalnych. „Neuro” to sposób, w jaki nasz układ nerwowy przetwarza informacje ze świata zewnętrznego za pośrednictwem naszych pięciu zmysłów. „Lingwistyczny” odnosi się do sposobu, w jaki używamy języka, aby nadać znaczenie tym informacjom i określa sposób, w jaki komunikujemy się ze światem zewnętrznym. A „programowanie” to sposób, w jaki wpływamy na wynik czegoś poprzez nasze decyzje i zachowania. Została po raz pierwszy zaprojektowana w latach 70. XX wieku przez dr Richarda Bandlera i Johna Grindera, którzy obserwowali strategie stosowane przez ludzi sukcesu.


6 sposobów, w jakie NLP może pomóc

Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z korzyści płynących z NLP w pomaganiu innym w przezwyciężaniu nieprzydatnych wzorców. Jak więc NLP może pomóc Ci bardziej cieszyć się życiem?

1. Popraw swoją pewność siebie

Podnieś ręce, jeśli kiedykolwiek powiedziałeś sobie, że nie możesz czegoś osiągnąć. Te negatywne myśli mogą wydawać się dość „głośne” lub czasami, co jest jeszcze bardziej niepokojące, ledwo zauważamy, że rozmawiamy ze sobą w nieprzydatny sposób.

Czasami tym, co powstrzymuje nas od osiągnięcia naszych celów, są samoograniczające przekonania, takie jak porównywanie się z innymi lub poniżanie się za to, że nie jesteśmy wystarczająco dobrzy. Często powstają we wczesnych latach życia i mogą uniemożliwić nam prowadzenie życia, jakiego pragniemy. NLP przenosi nas w przyszłość; Do miejsca możliwości i rozwoju.

Tworzenie tych potężnych stanów zaufania za pomocą technik NLP może nawet pomóc w przezwyciężeniu niewyjaśnionych lęków. fobie; Uwalnia Cię od problemów tu i teraz. Kiedy czujesz się dobrze ze sobą lub z tą sytuacją, wyobrażasz sobie, jakie byłoby życie – pyta.

2. Osiągaj cele

Kiedy mamy wysoką pewność siebie, jesteśmy bardziej skłonni do osiągnięcia swoich celów. W NLP nie ma czegoś takiego jak porażka; Nie bycie tam, gdzie chcesz, to tylko informacja zwrotna.

NLP uczy nas ciekawości w stosunku do informacji zwrotnej. Czasami możemy powstrzymać się od zdobycia tego, czego chcemy, robiąc rzeczy w ten sam stary sposób. NLP zachęca nas do zastanawiania się, jak moglibyśmy zrobić coś inaczej.

Ten tryb skoncentrowany na rozwiązaniach przeformułowuje rozczarowanie lub żal związany z „niepowodzeniem” w zdobyciu nowej perspektywy i otwarciu umysłu na możliwość zmiany.

3. Buduj relacje z innymi

Czy kiedykolwiek czułeś się naprawdę oddalony od czyjegoś światopoglądu? NLP może pomóc nam w nawiązaniu lub ponownym nawiązaniu kontaktów z innymi, tworząc poczucie wzajemnego zrozumienia i harmonii. Niektórzy z nas mają trochę naturalnego talentu. łączyć się z innymiNiektórzy z nas muszą się bardzo postarać, aby go stworzyć.

Ważnym aspektem relacji z innymi przez pryzmat NLP jest „odbicie lustrzane i dopasowanie”. Odzwierciedlanie i dopasowywanie nastroju, postawy i wzorców mowy może być skutecznym sposobem pokazania, że ​​„mamy wspólną płaszczyznę”.

Zatem następnym razem, gdy będziesz rozmawiać z kimś nowym, spróbuj powtórzyć komunikację werbalną i niewerbalną tej osoby (w subtelny i znaczący sposób), aby stworzyć między wami przyjemne uczucie bliskości i ciepła.

Należy pamiętać, że lustro i dopasowanie są różne. zmiana kodu.

4. Komunikuj się skuteczniej

Nasz układ nerwowy jest bombardowany informacjami przekazywanymi przez pięć zmysłów. Aby posortować te informacje w schludne pudełka, zwykle robimy trzy różne rzeczy, aby to ułatwić.

Usunąć: Zakreślanie niektórych informacji na czerwono to sposób mózgu na ignorowanie wszystkiego, co nie wydaje się ważne.

Zniekształcać: Dostosowywanie lub zmienianie informacji to szybki sposób na upewnienie się, że pasują one do naszego punktu widzenia na świat. A dokładniej, jak lubimy kierować sprawami?

generalizować: W tym miejscu mamy tendencję do formułowania daleko idących stwierdzeń zawierających szerokie uogólnienia w oparciu o nasze wcześniejsze doświadczenia.

Trenerka rozwoju i dobrego samopoczucia Caroline Knight w swoim artykule opowiada o różnicy między „twoją prawdą” a „prawdą” 6 kroków do pozytywnej zmiany ograniczających przekonań. „Bez twardych faktów mamy jedynie własne opinie i proste domysły oparte wyłącznie na tym, co widzimy i słyszymy” – mówi.

NLP bierze pod uwagę, że wiele naszych codziennych procesów zostało wymazanych, zniekształconych lub uogólnionych, ale niekoniecznie czyni nas to dobrymi komunikatorami. NLP zachęca nas do uważnego słuchania doświadczeń innych ludzi, nawet jeśli nie pasują one do naszego sposobu postrzegania świata. Łatwiej nam wczuć się w sytuację, gdy jesteśmy troskliwi i uważni emocjonalnie. Empatia prowadzi do lepszego zrozumienia i komunikacji.

Jeśli zastanawiasz się, jak NLP może pomóc Ci zmienić niektóre z tych niepomocnych zachowań, skontaktuj się z hipnoterapeutą Debbie Williams Wyjaśnia NLP w trzy minuty.

Debbie Williams wyjaśnia więcej na temat NLP

5. Zmień nawyki

Jeśli utknąłeś w nawyku, który chciałbyś zmienić, NLP zachęca nas do wyjścia poza „ramę obwiniania” nadmiernego analizowania problemów i spojrzenia w przyszłość możliwości.

Złe nawyki zaczynają się z dobrego powodu; zazwyczaj dlatego, że dzięki nim czujemy się wtedy lepiej. W swoich artykułach Jak możemy zmienić nasze nawyki?„Nawyki są w rzeczywistości bardzo korzystne, ponieważ uwalniają zasoby mózgu do robienia ciekawszych rzeczy” – mówi trenerka życia Barbara Bates.

Jednak przez większość czasu nie potrzebujemy już tych nawyków, ponieważ wyrządzają nam więcej szkody niż pożytku. NLP ma na celu stworzenie nowych, zdrowych nawyków. Barbara kontynuuje: „Ścieżki, których nie chcesz, można pokryć nowymi nawykami, a te nawyki z czasem się utrwalą i wzmocnią”.

6. Pomagaj innym

Wspaniałą rzeczą jest to, że jeśli nauczysz się kilku podstawowych strategii NLP, możesz naprawdę pomóc innym. Stawanie się bardziej komunikatywnym, empatycznym i pełnym nadziei oznacza, że ​​w naturalny sposób zainspirujesz innych, aby byli tacy sami. Pozytywność ostatecznie rodzi pozytywność.


Jak kontynuować moją podróż?

W katalogu Life Coach znajduje się lista ponad 250 praktyków, którzy mogą pomóc w budowaniu pewności siebie, komunikacji, relacjach, przełamywaniu nawyków i osiąganiu celów. Stworzenie mentalnego zestawu narzędzi, który pomoże Ci prosperować w związkach, pracy, domu i życiu codziennym, może pomóc Ci poczuć się świetnie i zmotywować innych do zmian.

Categorized in: