Wyruszając w podróż mającą na celu realizację wymarzonej pracy lub projektu, możesz przekonać samego siebie, że nie masz wiedzy, czasu ani zasobów niezbędnych do osiągnięcia sukcesu. Możesz osiągnąć swój największy potencjał tylko wtedy, gdy wierzysz w siebie, a Twój sposób myślenia pozwala Ci iść do przodu z wiarą. Utrzymanie wiary w siebie jest kluczową częścią Twojej podróży do sukcesu (niezależnie od tego, co dla Ciebie oznacza), a afirmacje mogą być kluczem do odblokowania Twojej wewnętrznej pewności siebie.

Czym są afirmacje?

Afirmacje to optymistyczne stwierdzenia, które możemy powtarzać codziennie (na głos lub w myślach), aby pomóc nam stać się najlepszą wersją siebie.

Możemy być asertywni w naszych afirmacjach, ale muszą one być przekonujące; Mogą nam pomóc wyjść ze strefy komfortu, ale muszą czuć się dostępni. Jeśli odczuwalne są optymistyczne wyrażenia więcej optymista, one nam nie pomogą.

Na przykład, jeśli wystąpienia publiczne cię przerażają, stwierdzenie „Jestem pewnym siebie mówcą” napełni cię wątpliwościami, a nie pewnością siebie. Bardziej realistyczne i przekonujące stwierdzenie mogłoby brzmieć: „Moja pewność siebie rośnie z dnia na dzień”.

Afirmacje nie zapewnią natychmiastowego sukcesu, ale mogą pomóc nam odnaleźć wewnętrzną siłę. Będziemy go potrzebować, gdy nieuchronnie pojawią się przeszkody.

Poniższe afirmacje pomogą Ci zbudować pewność siebie, motywację i siłę psychiczną. Używaj tylko afirmacji, które są dla Ciebie odpowiednie i możesz dostosować sformułowania, aby bardziej pasowały do ​​Twojej sytuacji.


Afirmacje sukcesu i pewności siebie

1. Jestem pewien swojej wyjątkowej drogi do sukcesu

Sukces oznacza różne rzeczy dla różnych ludzi. Nie powinieneś porównywać swojej wizji, harmonogramu i wyników z innymi. Zaakceptuj fakt, że Twoje życie będzie wyglądało inaczej niż ludzie wokół Ciebie i nie jest to złe.

2. Każdego dnia całym sercem przychodzę do pracy

Lepiej uczyć się dobrze przez 10 minut, niż uczyć się na pół gwizdka przez godzinę. Zawsze staraj się dać z siebie wszystko, aby wykonać powierzone zadanie. Jeśli to zrobisz, zawsze będziesz mógł patrzeć na swoje dzieła z pewnością i dumą.

3. Jestem z siebie dumny; Wszystkie moje osiągnięcia są wyjątkowe

Świętuj swoje sukcesy! Małe zwycięstwa są nadal zwycięstwami, w rzeczywistości są ważniejsze niż duże zwycięstwa, ponieważ będą motywować i inspirować Cię na drodze do sukcesu.

4. Mam inspirujący umysł i zamieniam swoje pomysły w rzeczywistość

Twoja wyjątkowa perspektywa jest cenna. Nie powinieneś próbować myśleć jak inni; Świat potrzebuje Twojej perspektywy i pomysłów. Jeśli chcesz być zadowolony z pracy, którą wykonujesz, twórz z pasją, a nie starając się zaimponować innym.

5. Szukam jedynie własnej akceptacji i zaufania, że ​​właściwi ludzie będą mnie wspierać

Twoja wizja przyszłości nie musi mieć sensu dla nikogo poza Tobą. Twoi bliscy nie muszą widzieć tego, co Ty widzisz, oni po prostu muszą Cię wspierać. Jesteś pełen pasji, pomysłów i chęci osiągnięcia sukcesu. Tylko Ty możesz zobaczyć szerszy obraz. Bądź pewien, co to oznacza dla Ciebie, a ludzie wokół Ciebie uszanują Twoją pewność.

6. Każdego dnia tworzę szanse na sukces

Czasem będziesz miał mało energii na realizację swoich marzeń i jest to normalne. Rób małe kroki i nabierz rozpędu. Te stopniowe ruchy zaowocują małymi zwycięstwami, które zwiększą Twoją pewność siebie, sprawią, że będziesz mniej bojaźliwy i zwiększą Twoje ogólne szanse na sukces. Wykonuj te małe kroki, a z czasem przyniosą one duże rezultaty.

7. Wierzę, że sukces mnie znajdzie, rezygnuję z kontroli i pozwalam, aby wszystko rozwijało się naturalnie

Nie możesz zdecydować, kiedy odniesiesz sukces. Chwila jest jedyną rzeczą, nad którą masz kontrolę. Zachowaj w tajemnicy, kiedy i gdzie, i skup się na tym, co możesz zrobić teraz.

8. Akceptuję, że porażka jest częścią mojej podróży do sukcesu

Ucz się na błędach i przeszkodach, które Cię spowalniają. Są to cenne części Twojej podróży, ponieważ pokazują, co musisz zrobić inaczej. Jeśli zdecydujesz się uczyć na błędach, często przyczynia się to do sukcesu.


Powyższe afirmacje nie są magią, nie mogą zmienić Twojej rzeczywistości, tylko Ty możesz to zrobić. Zacznij od przeniesienia uwagi z tego, czego nie możesz zrobić, na to, co możesz zrobić być Do zrobienia. Używaj afirmacji, aby przypominać sobie o swoich mocnych stronach, a kiedy poczujesz, że wkradają się wątpliwości, wiedz, że każdy człowiek ma swoje słabości, ale nie powstrzymuje to wielu od osiągnięcia wielkiego sukcesu.

Jeśli masz problemy ze zdobyciem pewności siebie i wiary w siebie, coach może podać Ci pomocną dłoń. Znajdź wsparcie Dzisiaj.

Jeśli spodobał Ci się ten artykuł, może spodobać Ci się także:

Udostępnij ten artykuł znajomemu

Categorized in: