Poprawa plonów dzięki odpowiedniej selekcji i zintegrowanej kontroli środowiska

Milwaukee, Wisconsin, USA – Desert Aire, producent komercyjnych i przemysłowych systemów kontroli wilgotności i klimatyzacji z siedzibą w Milwaukee, udostępnił nowe źródło informacji technicznych. Wyjaśnia, jak dokładne określenie niedoborów ciśnienia pary w pomieszczeniu uprawowym może zapewnić maksymalną wydajność i mieć pozytywny wpływ na koszty kapitałowe i operacyjne systemów HVAC.

„Nota aplikacyjna 28 – Szczelina ciśnienia pary i projekt systemu HVAC” to 6-stronicowa publikacja, która pomaga hodowcom, inżynierom zajmującym się doradztwem i wykonawcom prac mechanicznych zrozumieć wpływ niedoboru ciśnienia pary (VPD) na procesy wzrostu roślin, ochronę upraw i maksymalizację plonów.

Szczelina ciśnienia pary to pomiar wskazujący potencjał ewapotranspiracji pomieszczeń hodowlanych w oparciu o aktualne temperatury i poziomy wilgotności. Wyrażana wartość jest różnicą lub różnicą pomiędzy ciśnieniem wywieranym przez wilgoć a naciskiem na powierzchnie liści roślin w danych warunkach pomieszczenia.

Wykorzystując kolorowe rysunki, wykresy i tabele wraz z tekstem objaśniającym, Nota Aplikacyjna 28 zapewnia czytelnikom kompleksowe informacje na temat kontroli środowisk uprawy w pomieszczeniach poprzez zarządzanie VPD. Zrozumienie podstawowego wpływu VPD i temperatur na wzrost i plony jest ważnym punktem wyjścia przy planowaniu obiektów do uprawy w pomieszczeniach zamkniętych. Nota aplikacyjna opisuje również, w jaki sposób strategiczny wybór VPD w pomieszczeniu uprawowym pozytywnie wpływa na dobór sprzętu do kontroli środowiska i powiązane koszty.

Nota aplikacyjna 28 to najnowszy z szeregu materiałów technicznych firmy Desert Aire, których celem jest informowanie hodowców, inżynierów-konsultantów i wykonawców mechanicznych o problemach z pomieszczeniami uprawowymi i strategiami dotyczącymi sprzętu HVAC. Poprzednie dokumenty z tej serii obejmowały: Nota aplikacyjna 27 – Systemy HVAC i zużycie energii w pomieszczeniu uprawowym; Nota aplikacyjna 26 – Kontrola środowiska w pomieszczeniu uprawowym; oraz Nota aplikacyjna 25 – Określanie obciążenia pomieszczenia do uprawy.

Publikację „Nota aplikacyjna 28 – Niedobór ciśnienia pary i projektowanie systemów HVAC” można pobrać w formacie PDF ze strony: Desert-aire.com. Wyślij e-mail, aby otrzymać drukowaną kopię publikacji. [email protected].


Desert Aire jest producentem komercyjnych i przemysłowych systemów osuszania, systemów kontroli środowiska i specjalistycznych systemów powietrza zewnętrznego z siedzibą w Milwaukee. Systemy Desert Aire zapewniają zdrowe i wygodne środowisko wewnętrzne, jednocześnie oszczędzając energię w różnych środowiskach, w tym w pomieszczeniach do uprawy; szklarnie komercyjne; obiekty basenowe; kryte parki wodne; lodowisko; szkoły i uniwersytety; centra rekreacji i fitness; budynki biurowe i handlowe; i stacje uzdatniania wody. Desert Aire jest spółką zależną Multistack, LLC. Główne biuro Desert Aire znajduje się pod adresem N120 W18485 Freistadt Road, Germantown, WI, 53022, USA. Telefon (262) 946-7400; Faks: (262) 946-7401; Internet: Desert-Aire.com.

Categorized in: