Hoduję kurczaki Dixie Rainbow od prawie 5 lat i moje doświadczenie jest wspaniałe! Oto podsumowanie wszystkiego, co musisz wiedzieć o tym hybrydowym kurczaku rasy tęczowej, w tym zdjęcia kurczaka Dixie Rainbow.

przypinka z tęczowego kurczaka Dixie na Pintereście

Przypnij to na później lub pochwal się znajomym, którzy kochają kurczaki!

Przewodnik dla początkujących po tęczowych kurczakach Dixie.

Po raz pierwszy dowiedziałem się o rasie kurczaków Dixie Rainbow, czytając o kurach rasy hybrydowej na stronie Backyardchickens.com. Wiedziałem, że potrzebuję stada niosek i stada do produkcji mięsa, więc dlaczego nie trzymać małego stada przydomowego składającego się z 6–7 kur, które mogłoby robić jedno i drugie?

Gdyby Dixie Rainbow były tak wspaniałą hybrydą (ptakiem o podwójnym przeznaczeniu), jak czytam, byłyby wówczas najlepszymi brojlerami dla mojej małej farmy. A jeśli z tego, co przeczytałem, są to duże nioski, to w końcu będę mógł rozmnożyć tę rasę.

W końcu tak właśnie się stało! Najlepszą częścią wyboru kurczaka rasy hybrydowej jest to, że pozwala on mieć to, co najlepsze z obu światów, bez konieczności biegania zbyt wielu kurczaków.

Jak wyglądają Kurczaki Dixie Rainbow? (Diagnostyka)

Wspaniałą rzeczą w kurczakach Rainbow Dixie jest to, że często wyglądają zupełnie inaczej! W rzeczywistości klasyfikuje się je jako „tęcze”, ponieważ nie mają określonego wyglądu; Każdy kurczak ma unikalny wzór piór. Różnorodne wzory piór i wzory kolorów zapewniają jedne z najbardziej żywych piór i piór ogona. Doświadczyłem ptaków zarówno w kolorach ziemistych, jak i żywych. Były to najbardziej wyjątkowe kurczaki, jakie kiedykolwiek hodowałem i nadal są moim pierwszym wyborem (tuż obok Barred Rocks!).

Standardowy wzór Dixie Rainbow jest brązowo-brązowy i nakrapiany, nieco podobny do poniższego zdjęcia.

Ale miłą rzeczą w Dixie Rainbows jest to, że od czasu do czasu dostajesz dziką kartę. Z naszego ostatniego stada otrzymaliśmy 2 brązowe kury, 2 kolejne kury o standardowym wyglądzie, 1 pięknego pręgowanego koguta i głowę honcho oraz wykluliśmy naszego pierwszego śnieżnobiałego koguta!

Niektóre pisklęta mogą mieć także uskrzydlony eyeliner lub małą czarną linię biegnącą od kącika oka.

Zachowanie

Te kurczaki rasy hybrydowej są pełne wspaniałych osobowości. Pełne życia, będą dumnie przechadzać się po ogrodzie, jakby były najlepszą rasą (są prawie tego!).

Przekonasz się, że kurczaki są wspaniałymi matkami, kiedy wysiadują, poświęcają się pisklętom i pomagają swoim pisklętom odnieść sukces. Ale bądź ostrożny! Wysiadująca kura może cię porządnie ucałować, jeśli jest oddaną matką, co prawie zawsze ma miejsce. Ale przede wszystkim będziesz miał doświadczenie słodkich ptaków.

wylęgający się tęczowy kurczak Dixiewylęgający się tęczowy kurczak Dixie

W rzeczywistości nawet inkubacja jaj udowadnia ich trwałość. Nieliczne jajka, które miały problemy z pękaniem lub ściskaniem, były wojownikami! Wspaniale jest patrzeć, jak mała jednodniowa laska decyduje, że dzisiaj jest dzień, w którym należy żyć, a nie umierać. Oczywiście, że pomożemy, jeśli zajdzie taka potrzeba!

To znaczy, spójrz na tę silną małą laskę!

Dixie tęczowa laskaDixie tęczowa laska

Jeśli chodzi o koguty, z mojego doświadczenia wynika, że ​​nie miałem jeszcze agresywnego koguta Dixie Rainbow. Duży? Tak. Jestem pewien. Trochę wolno się uczysz? Tak, będę musiał się przyznać.

Ale to dobre koguty i nie musisz się martwić, że zostaniesz zaatakowany. Będą opiekować się kurczakami i są bardzo mili. Nie miałem jeszcze źle wyglądającego Rainbow Roo!

Dixie tęczowy kogutDixie tęczowy kogut

Wzrost

Ponieważ Dixie Rainbows są rasą o podwójnym przeznaczeniu, rosną szybciej niż przeciętnie. Jeśli hodujesz tęcze jako ptaki mięsne, możesz spodziewać się, że osiągną wagę rynkową w ciągu około 12–13 tygodni, a w okresie dojrzałości osiągną wagę 6–8 funtów. DUŻY PTAK. Jest to idealna waga dla brojlerów lub frytkownicy.

12-13. W kolejnych tygodniach grzebienie i pióra Twojego stada będą pełne, a koguty zaczną robić kupę. To moje najnowsze wydawnictwo i tak, WSZYSTKIE to Dixie Rainbows – w pełni dorosłe. Stado na zdjęciu poniżej ma około 13 tygodni!

dixie tęczowe kurczakidixie tęczowe kurczaki

Zwykle osiągnięcie wagi rynkowej przez ptaki dwufunkcyjne nie trwa dłużej niż 18 tygodni, a do tego czasu będziesz mieć na rękach naprawdę duże ptaki. W wieku 20–24 tygodni lub więcej będziesz musiał zaplanować wykorzystanie kurczaków do pieczenia lub gulaszu. Więcej informacji na temat różnic w wielkości podczas hodowli, uboju i gotowania kurczaków można znaleźć w artykule ten informacyjny artykuł Z Kuchni.

Chociaż nie hodowałem kur Cornish Cross, nie podobało mi się to, co o nich przeczytałem. Kurczaki Cornish Cross są prawdopodobnie jednymi z najbardziej stereotypowych, typowych kurczaków mięsnych. To jest coś, co często spotyka się w gospodarstwach przemysłowych, ale znam mniejszych rolników, którzy decydują się na uprawę Cornish Crosss.

Sprzeciwiam się temu dlatego, że hodowano je tak, aby rosły w bardzo szybkim tempie, co oznacza, że ​​w pewnym momencie prawdopodobnie nie będą nawet w stanie utrzymać własnej wagi. Kury Cornish Cross są dobrą rasą, jeśli potrafisz trzymać się harmonogramu, ponieważ po osiągnięciu dojrzałości będą musiały zostać poddane ubojowi natychmiast. Kurczaki rasy Cornish Cross mogą osiągnąć wagę do 8 funtów w ciągu zaledwie 8 tygodni.

Czytałam też, że nie należy ich hodować latem, ponieważ nie są ptakami tolerującymi ciepło.

Produkcja jaj

Dla większości ludzi produkcja jaj może być jedną z najważniejszych cech, których należy szukać u kurcząt. Z pewnością można znaleźć rasę kurczaków, która produkuje wysokiej jakości mięso i dostarcza mnóstwo dużych jaj przez cały rok. Wpisz: rasy kurczaków o podwójnym przeznaczeniu lub „hybrydowe” *kaszel…dixies!*

Jakiego koloru jaja składają kury Dixie Rainbow?

Tęczowa kura nioska znosi średniej wielkości brązowe jaja, więc jeśli szukasz jaj o różnych kolorach, Dixies nie jest dla Ciebie. Te pyszne brązowe jajka są zazwyczaj większe i udało mi się znaleźć nawet kilka podwójnych żółtek!

Jeśli wolisz stado składające różnorodne jaja, będziesz potrzebować różnych ptaków. Na szczęście kurczaki Dixie Rainbow dobrze dogadują się z innymi rasami. Spróbuj połączyć je z Buff Orpingtons, które są czołowymi producentami jaj. Jeśli szukasz jaj kolorowych, wybierz rasę Easter Egg, która znosi niebieskie jaja! Nieśki wielkanocne to gatunek składający jaja niebieskie i chociaż składają piękne jaja, nie są najlepszym wyborem dla kurcząt brojlerów, ponieważ są dość małe.

Hodowałem kury rasy Rhode Island Red, które są wspaniałymi nioskami i składają świeże jaja o kolorze jasnej czekolady. Różne rasy przynoszą nieco inny kolor jaj, od standardowych białych jaj, niebieskich jaj po ciemnobrązowe jaja i Olive Egger, który daje oliwkowozielone jajka!

Opcje są naprawdę nieograniczone. Niezależnie od tego, czy Twoje kury składają wiele kolorowych czy bezbarwnych jaj, ich wnętrze jest takie samo, niezależnie od koloru skorupy. Pyszne, świeże jajka z bogatymi żółto-pomarańczowymi żółtkami!

Czy tęczowe kurczaki są dobrymi nioskami?

Kury Dixie są świetnymi producentami jaj i składają około 225–250 jaj rocznie. Pamiętaj, że aby uzyskać optymalną produkcję jaj, należy zawsze podawać kurczętom paszę zawierającą co najmniej 16-17% białka oraz zapewnić nieograniczony dostęp do czystej wody. Twój lokalny sklep z paszami, Tractor Supply lub Rural King powinien mieć to dostępne. Dixies to duży, szybko rosnący ptak.

Jeśli zapewnisz im odpowiednią opiekę, zbilansowaną dietę zawierającą odpowiednią ilość białka i czystą wodę pitną, dadzą Ci piękne, świeże jaja z farmy.

W jakim wieku tęczowe kurczaki zaczynają składać jaja?

Można się spodziewać, że te kury hybrydowe zaczną składać jaja pod koniec 20-24 tygodnia życia.

Kurczaki Jersey Giant są wydajnymi producentami jaj i obfitymi kurczakami mięsnymi. Wśród największych ras Jersey Giants są świetną opcją dla kurczaka o podwójnym przeznaczeniu, jeśli masz miejsce. Barred Rocks i White Rocks są również akceptowalną rasą kurczaków o podwójnym przeznaczeniu i lepiej nadają się do mniejszych gospodarstw niż Jersey Giants.

Czy tęczowe kurczaki są odporne na zimno?

Nigdy nie miałem problemu z tym, że moje kury nie znoszą jaj w zimie. Tak naprawdę optymalna produkcja jaj przez moje Dixies zawsze miała miejsce w chłodniejszych miesiącach. Muszę jednak powiedzieć, że lato 2020 było szczególnie gorące, a owulacja znacznie spowolniła.

Zwykle dostawałem 4-5 jaj tygodniowo od mojego małego stada składającego się z 7 kurczaków. W upalne lato 2020 roku, przy stałych zaleceniach dotyczących upałów, udało mi się zdobyć 4 jajka tygodniowo. Ale to nie była norma.

Obecnie mieszkam we wschodnim Kentucky i nie mogę się doczekać uprawy Dixie Rainbows w tym chłodnym klimacie. Ponieważ są to duże, odporne ptaki (podobne do Barred Rocks lub Buff Orpington), przewiduję, że poradzą sobie dobrze.

Klimat

W przypadku osób mieszkających w bardziej południowych stanach nie musisz spodziewać się groźnego linienia od Dixie Rainbows. Poniżej zdjęcie z premiery zimowej 2019. Zimy na Florydzie są dość łagodne i nigdy nie doświadczyłem prawdziwego linienia. W tym roku moje Dixies zrzuciły więcej niż kiedykolwiek.

Mieszkam w środkowo-zachodniej części Florydy. Oznacza to, że moje kurczęta muszą być w stanie wytrzymać intensywne ciepło i wilgoć. Moje Dixie Rainbow Chickens świetnie sobie radziły w letnich upałach. Ich produkcja jaj nieznacznie spadła, ale można się tego spodziewać.

Zimą 2021 r. temperatury znacznie spadły tutaj. Chociaż pogoda nigdy nie jest wystarczająco mroźna na wystarczająco długo, martwię się o to, czy moje kurczaki będą ciepłe w zimie. Pod koniec lat 30. Dixies nadal radziła sobie świetnie. Te kurczaki są świetnymi seterami!

Gdzie sprzedawane są kurczaki Dixie Rainbow?

Pierwsze stado kupiłem w 2018 roku Wylęgarnia piskląt, ale wygląda na to, że nie zapewniają już Dixie Rainbows w swoich wylęgarniach. Oto dowód zakupu z 2018 r., choć spodziewam się zmiany cen ze względu na obecną sytuację gospodarczą.

Zadzwoń do lokalnych ferm drobiu, a jeśli nie mają tego, czego szukasz, sprawdź opcje online i odbierz pisklęta na poczcie. Jeśli zamawianie piskląt pocztą wydaje się szalone, wiedz, że miłośnicy kurczaków i entuzjaści drobiu na całym świecie zamawiają pisklęta online; zaufaj mi, też na początku byłem sceptyczny!

Zaktualizowano w piątek, 17 listopada 2023 r: Wylęgarnia Hoovera nadal wydaje się zapewniać Dixie Rainbow Chickens.

Zaktualizowano w piątek, 17 listopada 2023 r: Wylęgarnia Abendrotha, ten, u którego nigdy nie zamawiam bydławydaje się również zapewniać Dixie Rainbow Chickens.

Po otrzymaniu piskląt upewnij się, że inkubator jest prawidłowo skonfigurowany! Jeśli po raz pierwszy odchowujesz pisklęta, zapewniam, że nie jest to takie trudne.

Oto kilka zasobów, które pomogą Ci zacząć:

Dixie Rainbow Chickens: podsumowanie

Chociaż w Internecie nie ma zbyt wielu informacji na temat tego kurczaka rasy hybrydowej o podwójnym przeznaczeniu, mogę powiedzieć, że wychowywanie od młodego pisklęcia do starszych piskląt to radość. Otrzymasz jeszcze większe ptaki o miłych osobowościach.

Przez jakiś czas hodowałem wyłącznie rasowe Dixie Rainbows i małe stado składające się z 5-10 ptaków na raz. Wykluwanie jajek W razie potrzeby hoduj ptaki mięsne. Idealnie pasowały do ​​tego, czego chciałem w małym stadzie przydomowym.

Mam plany dalszego rozmnażania rojów Australijczycy I Orpingtony w końcu, bo to jedne z moich ulubionych rodzajów kurczaków. Obydwa są popularnym wyborem wśród miłośników hybryd, produkujących duże ptaki i wysokiej jakości mięso. Są to także wspaniałe ptaki do obserwacji, ponieważ ich paleta kolorów jest zróżnicowana (sprawdź je) Lawendowe Orpingtony!). Jeśli więc szukasz zabawnej i kolorowej podróży po dniach hodowli kurczaków, to są świetne opcje!

Ale oto jest. Wszystko, co musisz wiedzieć o Dixie Rainbow Chickens! Istnieje wiele opcji kurczaków – kurczaki White Rock to kolejna rasa o podwójnym przeznaczeniu, która wcześnie wykonuje swoją pracę, podczas gdy Freedom Rangers to rasa wolniej rosnąca.

W zależności od Twojej sytuacji osobistej, ilości miejsca, jakim dysponujesz i celu końcowego, obiecuję, że znajdziesz rasę idealną dla Ciebie. Wymaga to tylko trochę czytania i być może prób i błędów. To właśnie oznacza ten styl życia.

Categorized in: