Opublikowano po raz pierwszy w numerze 16

Lucayan Tropical Products uprawia warzywa szklarniowe na Bahamach od 12 lat, ale wprowadził pewne zmiany, aby znaleźć najlepsze plony do uprawy na rajskiej wyspie.

Lucayan Tropical Products Ltd. Od rozpoczęcia produkcji warzyw szklarniowych w 2004 r. firma doświadczyła trzech głównych huraganów, w tym huraganu Matthew w październiku ubiegłego roku. Opisany jako huragan kategorii 5, Matthew miał wiatr o prędkości dochodzącej do 160 km/h. Firma zlokalizowana na wyspie New Providence na Bahamach prowadzi szklaną szklarnię Dalsem o powierzchni 5,5 akra, w której uprawia się ogórki, sałatę i warzywa liściaste.

Chociaż miejscowi i turyści uważają wyspę za „raj”, klimat, koszt energii elektrycznej i dostępność świeżej wody mogą stwarzać trudne warunki uprawy.

Wyzwania spowodowane promieniowaniem słonecznym i wysokimi temperaturami na Bahamach skłoniły firmę Lucayan Tropical Products do skupienia się na produkcji ogórków szklarniowych.

„W odróżnieniu od tradycyjnych upraw szklarniowych, rozpoczęliśmy działalność od koncepcji zakładającej hodowlę wielu różnych rodzajów upraw w tej samej szklarni” – powiedział prezes firmy Cameron Symonette. „Czuliśmy, że to, co straciliśmy w wydajności, zyskamy w zamian za cenę. Będąc na wyspie, ceny łatwo psujących się artykułów są często dość wysokie. W pierwszej fazie operacji rozpoczęliśmy od pięciu różnych odmian pomidorów i trzech różnych kolorów papryki. Mieliśmy dwa oddzielne systemy nawadniające w sześciu okręgach irygacyjnych. Ta konfiguracja nie działała dla nas z kilku powodów; głównie ze względu na nieodłączną trudność w zarządzaniu tak wieloma różnymi rodzajami produktów, zarówno z punktu widzenia produkcji, jak i logistyki/dystrybucji opakowań.

„Papryka nie stanowiła problemu, ale posiadanie różnych odmian o różnych wymaganiach wobec pomidorów oznaczało zmianę strategii podlewania. Było to wyzwanie w naszym środowisku ze względu na ilość promieniowania słonecznego i temperatury. Średnie miesięczne różnice między temperaturami dziennymi i nocnymi w ciągu dnia nie są tak naprawdę znaczące przez ponad 50 procent roku; Powoduje to trudności w zawiązywaniu owoców i kiełkowaniu. To jest główny powód, dla którego zmieniliśmy nasze podejście. „Obecnie w szklarni produkujemy wyłącznie ogórki.”

Najlepsze uprawy dla klimatu, projektowanie szklarni

Chociaż główną uprawą Lucayan Tropical Products są ogórki, firma produkuje również sałatę i warzywa liściaste.

„Zdecydowaliśmy się skupić na ogórkach z dwóch powodów” – powiedziała Symonette. „Po pierwsze, nie możemy osiągnąć wydajności z metra kwadratowego wymaganej, aby produkcja pomidorów była opłacalna komercyjnie w naszym środowisku. Ogórki dobrze rosną w naszym środowisku, gdzie jest wysoka wilgotność względna powietrza i dużo światła słonecznego. To był dla nas lepszy produkt do rozwoju.

„Drugim powodem jest to, że czas między sadzeniem a zbiorem ogórków jest znacznie krótszy niż w przypadku pomidorów. Jeśli mamy problemy z nieurodzajem lub koniecznością wymiany starych roślin, możemy to zrobić znacznie szybciej z ogórkami”.

W ciągu ostatnich 10 lat firma dokonała znaczących ulepszeń w swoich systemach nawadniających.

Lucayan Tropical Products produkuje również różnorodne sałaty, warzywa liściaste i zioła, które sprzedaje na rynku krajowym.

„Temperatury latem zdecydowanie ograniczają liczbę zielonych liści, które możemy uprawiać” – stwierdziła Symonette. „Największy sukces osiągamy w przypadku warzyw liściastych od początku października do końca maja. Obecnie uprawiamy rośliny w głównej szklarni na stołach pływowych zaprojektowanych jako tereny lęgowe. Ponieważ nie mieliśmy luksusu zakupu sadzonek startowych od innego lokalnego hodowcy, stworzyliśmy obszar produkcyjny, abyśmy mogli to zrobić sami. „Przez ostatnie dwa lata eksperymentowaliśmy z systemem NFT i basenem, aby określić, który system najlepiej przedłuży sezon wegetacyjny do miesięcy letnich”.

Symonette powiedziała, że ​​firma jest również zainteresowana budową obiektu o kontrolowanym środowisku, w którym będzie produkowana sałata i warzywa liściaste.

„Chcemy w pierwszym kwartale 2017 roku zwiększyć produkcję sałaty i zielonych warzyw liściastych” – powiedział. “Ta ekspansja będzie miała formę systemu o kontrolowanej temperaturze i sztucznym oświetleniu. Nie oznacza to wzrostu pionowego, ale wzrost pod wpływem światła. System ten zostanie zainstalowany w naszej strefie pakowania.”

Firma dystrybuuje ogórki, sałatę i zielone warzywa liściaste za pośrednictwem dwóch hurtowni.

„Naszym celem jest sprzedaż jak największej ilości naszych produktów w kraju przed eksportem” – powiedziała Symonette. „Sałata i warzywa liściaste są sprzedawane wyłącznie na rynku krajowym za pośrednictwem Bahamas Food Services. Odkąd rozpoczęliśmy eksport ogórków, współpracujemy z firmą Sun Products na Florydzie, która dystrybuuje nasze produkty w całych Stanach Zjednoczonych i na Karaibach.

[adrotate banner=”23″]

„Akceptacja rynku dla naszych produktów jest fenomenalna. Smak i trwałość są świetne. „Skoncentrowaliśmy się na uzupełnieniu tego, co uprawiamy w szklarniach, uprawiając je pod oświetleniem i dodając mieszanki produktów, których nie możemy uprawiać w naszym środowisku, a które będą dobrze sprzedawać się na naszym rynku”.

wprowadzać ulepszenia

Pierwotnie projekt szklarni obejmował dwa zbiorniki retencyjne na wodę deszczową o pojemności 250 000 galonów, w których zbierana była woda spadająca z dachu szklarni i wykorzystywana do nawadniania.

„Ze względu na miesięczne opady deszczu w szklarni mamy również system odwróconej osmozy, którego używamy tylko przez sześć tygodni w ciągu roku” – powiedziała Symonette. „Nie mamy dostępu do świeżej wody, co jest problemem dla rolnictwa w całym kraju. „Wysokie ceny nieruchomości i brak dostępu do wody ograniczają potencjalny rozwój działalności.”

W ciągu ostatnich 10 lat firma dokonała znaczących ulepszeń w swoich systemach nawadniających.

„Niedawno unowocześniliśmy nasz system oczyszczania wody, łącząc w sobie ozon i filtrację UV, co naprawdę działa” – powiedziała Symonette. „Prowadzi do wyższego poziomu tlenu, co prowadzi do lepszego zdrowia korzeni.

„Drugie ulepszenie dotyczy szkolenia pracowników, które jest kluczowym elementem. Ponieważ działamy już ponad 10 lat, mamy w zespole bardziej doświadczonych członków, którzy poznali opracowane przez nas systemy, co pozwoliło nam pracować wydajniej niż na początku.”

Symonette stwierdziła, że ​​firma intensywnie przyglądała się poprawie zarządzania klimatem w istniejącej szklarni, ale zdecydowała, że ​​poprawa klimatu nie jest możliwa, ponieważ koszt energii elektrycznej jest zbyt wysoki.

„W otwartym środowisku żadne rozwiązanie technologiczne nie zwiększy wydajności na tyle, aby uzasadnić zwiększone koszty energii elektrycznej” – stwierdził. „Największą potencjalną szansą jest energooszczędny system uprawy w pomieszczeniach zamkniętych, umożliwiający produkcję zielonych liści przy świetle, przy kontrolowanej temperaturze i wilgotności.

„Mamy również próbną instalację paneli słonecznych w naszym zakładzie i poważnie rozważamy jej rozbudowę do rozmiaru, który będzie w stanie sprostać wymaganiom pracy w ciągu dnia”.

Rozważania dotyczące przyszłej ekspansji

Największym wyzwaniem w utrzymaniu odpowiedniego klimatu w szklarni jest podobieństwo temperatur w dzień i w nocy, stwierdziła Symonette.

„To będzie zasadniczo dominujący czynnik wpływający na to, co możemy uprawiać” – powiedział. „Patrząc wstecz, widzimy, że projekt szklarni skupiał się na ochronie konstrukcji przed uszkodzeniami spowodowanymi przez huragan, ale ostatecznie wywarł negatywny wpływ na przepływ powietrza. W miarę zwiększania produkcji szklarniowej rozważymy wykorzystanie naszego rosnącego doświadczenia do podjęcia pewnych decyzji. Korzystając z perspektywy czasu i doświadczenia, będziemy dokonaj różnych wyborów, które zapewnią większy przepływ powietrza.”

Symonette dodała, że ​​zmiany w działalności firmy wprowadzane są za każdym razem, gdy w firmie dochodzi do ważnego zdarzenia pogodowego, takiego jak huragan.

„Myślimy o tym, co się stało, dlaczego tak się stało i jak możemy się rozsądniej przygotować” – powiedział. „Każda burza przyniosła inną naukę, ale żaden z tych większych huraganów ani innych zjawisk pogodowych nie zmusił nas do zmiany konstrukcji”.

Symonette powiedziała, że ​​firma rozważy powiększenie powierzchni do uprawy w szklarniach w przyszłym roku.

„Nie jesteśmy pewni, jaką formę to przybierze” – powiedział. „Nie ma żadnych ograniczeń rządowych dotyczących podjęcia tej rozbudowy. Rząd bardzo nas wspiera i zachęca do udziału rolnictwa”.


Aby uzyskać więcej: Produkty tropikalne Lucayan,
(242)377-0125; [email protected].

David Kuack jest niezależnym pisarzem technicznym w Fort Worth w Teksasie; [email protected].

Categorized in: