Co to jest sfermentowana pasza dla kurczaków? Według tego Linda z Garden Betty,

„Podsumowując, sfermentowana pasza dla kurczaków jest probiotyczna dla Twojego kurczaka. Jest to mokry zacier (określenie hodowców kurczaków na zwilżoną żywność) powstały w wyniku fermentacji kwasu mlekowego (tego samego rodzaju fermentacji, który występuje naturalnie w kiszonej kapuście). Podobnie jak Kraut, zawiera wszystkie bakterie dobre dla jelit: bakterie kwasu mlekowego, leukonostok, pediokokioraz inne pożyteczne bakterie i drożdże.”

Linda w swoim poście podaje wiele świetnych informacji na temat paszy sfermentowanej. Ma mniejszą konfigurację (3 kurczaki) i odkryłem, że wszystkie metody są nieco inne, ale gra końcowa jest taka sama. Pyszna, pożywna karma dla szczęśliwych kur i kogutów.

PASZ FERMENTOWANA

Jak i dlaczego należy fermentować paszę dla kurczaków i portfela?

Fermentowana żywność i dlaczego jest dla Ciebie dobra

Prawdopodobnie już wiesz, czym jest żywność sfermentowana, ale jeszcze nie identyfikujesz jej jako sfermentowanej. Najpopularniejsze produkty fermentowane to chleb na zakwasie, jogurt, ocet jabłkowy, kombucha i kapusta kiszona. Mówiąc dokładniej, produkty te wykorzystują proces laktofermentacji, podobnie jak fermentacja paszy dla kurczaków.

Fermentacja to proces beztlenowy, podczas którego drożdże i bakterie (mikroorganizmy) rozkładają (lub „zasilają”) cukry na inne produkty, takie jak kwasy organiczne, gazy lub alkohol, taki jak wino, piwo i cydr.

Dlaczego należy fermentować paszę dla kurczaków?

Oczekuje się, że kurczak średniej wielkości będzie otrzymywał dziennie około 1/4 funta (lub około 3/4 szklanki) paszy. Oczekuje się, że kurczak o większej wielkości otrzyma około 1/3 funta lub 1 filiżankę paszy. Jeśli kupisz worek na karmę o wadze 50 funtów, oznacza to, że zawiera on około 150-200 porcji paszy, w oparciu o powyższe pomiary.

Fermentując paszę dla kurczaków, możesz podwoić te liczby i obniżyć koszty paszy o połowę.

A co jeśli Ci powiem, że możesz prawie podwoić te liczby?

Mam około 25 ptaków, które zjadają dziennie jedną filiżankę karmy na kurczaka. Kupowałem więc karmę dla kurczaków co 6-8 dni po 25 szklanek karmy dziennie. Chciałem kupić lepszą karmę, ale nie miałem dość pieniędzy.

Pasza ogólna, o której piszę w 2018 r., kosztuje 12,99 USD za worek 50 funtów, a pasza organiczna, niezawierająca GMO, kosztuje 25,99 USD za worek 40 funtów. 0,26 USD za funt w porównaniu do 0,65 USD za funt? To po prostu nie mieściło się w moim budżecie. Moje stado przez cały dzień w lecie wędruje po polu w poszukiwaniu pożywienia i świeżo opadłych muscadines, ale wartość odżywcza paszy dla kurczaków zawsze mogłaby być lepsza.

znalazłem 104 domy wiejskieartykuł na temat „Fermentująca pasza dla kurczaków: mniej pieniędzy, więcej składników odżywczych„. Proces fermentacji jest mi dobrze znany, ponieważ sama robię kombuchę i wiem, jakie korzyści zdrowotne może ona przynieść.

Obliczenia wyglądały świetnie i podobało mi się, że moje kurczaki otrzymywały więcej składników odżywczych ze zwykłej paszy, na jaką mogłem sobie pozwolić. Poza tym, gdyby ilość paszy rzeczywiście się podwoiła, byłoby mnie stać na kupowanie paszy organicznej, niezawierającej GMO!

Mój ostatni worek ogólnej paszy (50 funtów) wystarczył mi na 20 dni, kiedy fermentowałem partie. To ponad dwukrotnie dłuższy okres karmienia stada suchym pelletem.

Wymagania żywieniowe dla kurcząt

Przed rozpoczęciem projektu, który potencjalnie zmieni dietę Twojego zwierzęcia, mądrze jest zrozumieć, czego potrzebuje Twoje zwierzę, aby móc się do tego odpowiednio dostosować. Upewnij się, że Twoje stado otrzymuje zbilansowaną proporcję tłuszczów, węglowodanów i białek w połączeniu z odpowiednimi witaminami i minerałami.

Według rozszerzenia University of Georgia: „Dieta startowa składa się z około 24% białka. Dieta hodowcy 20% białkaa dieta końcowa składa się z 18% białka (1). Diety warstwowe zawierają zwykle około 16% białka. Dostępne są specjalne diety dla brojlerów, kurcząt, niosek i stad hodowlanych. Całe ziarna są również dostępne w postaci ziaren drapakowych. 10 stycznia 2003„.

Ma świetną grafikę Żywienie dla stada przydomowego Źródło pokazujące składniki odżywcze niezbędne ptakom na każdym etapie życia. Zanim spróbujesz naszej sfermentowanej paszy dla kurczaków, spójrz na tę tabelę i zestawienie składników odżywczych, których potrzebuje Twoje stado.

Mój proces fermentacji paszy

Materiały, których potrzebujesz:

 1. Cztery 5 galonów wiadra
 2. 4 czapki (można też użyć gazy i gumek recepturek)
 3. Wąż lub inne źródło czystej wody (niektórzy wolą wodę filtrowaną, ale ja używam wody z kranu bez żadnych problemów)
 4. Torba na karmę (używam pelletu jajecznego)
 5. 3 kwarty paszy Chochla (Odpowiada to 12 filiżankom)
 6. Opcjonalnie: Dodatki takie jak zarysowania ziarno, SZEFitp.

***Uwaga: Wymiary te dotyczą 25 dorosłych kurcząt. Oczywiście dostosuj się do własnych liczb. Należy również pamiętać, że dzięki mojej metodzie każdy kurczak otrzyma nieco mniej niż 1 szklankę sfermentowanej paszy na kurczaka***

Wskazówki krok po kroku

 • 1 dzień:
  1. Dodaj swój kanał! Do wiadra dodaję łyżkę karmy (3 kwarty/12 filiżanek). Jak widać poniżej, moje wiadro pierwszego dnia jest oznaczone czarną pokrywką. Nie zamykam pokrywy całkowicie, ponieważ do przeprowadzenia laktofermentacji potrzebne jest powietrze, a w tym procesie to osiągniemy.
  2. Dodaj wodę. Twój kanał powiększy się niemal natychmiast, całkiem fajnie się to ogląda. Upewnij się, że poziom wody znajduje się powyżej poziomu żywności. Oznacza to, że musisz monitorować karmienie przez kilka pierwszych razy, ponieważ może zaistnieć potrzeba dodania większej ilości wody.
  3. Zamieszaj w wiadrze, przykryj i wróć przynajmniej raz tego dnia, aby szybko wymieszać i dodać odpowiednią ilość wody.
   • Dodaję łyżkę 5 ziaren Zadrapanie Oprócz suchej karmy w dniu 1. Moja wersja to uwielbia! Fermentowanie różnych odmian zbóż z suchą paszą to świetny sposób na dodanie dodatkowych składników odżywczych.
Fermentowana paszaFermentowana pasza
 • 2 dni
  1. Wymieszaj karmę pierwszego dnia i w razie potrzeby dodaj wodę. Powinieneś zobaczyć małe bąbelki w wiadrze z pierwszego dnia (drugiego dnia fermentacji). To świetny znak, że rozpoczęła się impreza Laktofermentacyjna!
  2. Weź drugie wiadro i powtórz trzy kroki z pierwszego dnia. Dodać łyżkę karmy, zalać wodą, wymieszać i zamknąć pokrywkę.
   • Oryginalne wiadro dnia 1 z czarną pokrywką jest teraz wiadro „dnia 2”, więc przesuwa się w prawo, ustępując miejsca nowemu wiadro dnia 1.
   • Pamiętaj, aby wrócić później tego samego dnia, aby wymieszać dwa wiadra i odpowiednio dodać wodę.
 • 3 dni
  1. Powtórz kroki z dnia 1, ale z trzecim wiadrem.
   • Twoje wiadro z czarną pokrywką przesuwa się teraz w stronę trzeciego miejsca na stole.
  2. Dokładnie wymieszaj wszystkie wiadra. Na wierzchu może pojawić się pianka lub folia, która może wyglądać jak pleśń, ale najprawdopodobniej nie jest to pleśń. Jeśli Twoja przynęta pachnie słodko ciastem drożdżowym, jest zanurzona w wodzie i pieni się podczas mieszania, nie powinna być spleśniała.
  3. Opcjonalny: Trzeciego dnia dodaję 1 szklankę SZEF oryginalny pościg z pierwszego dnia. Dla mnie jest to wiadro z czarną pokrywką. Mieszać!
 • 4 dni
  1. Weź czwarte wiadro i powtórz kroki z dnia 1.
  2. Wymieszaj wszystkie wiadra i odpowiednio dodaj wodę.
  3. Twoje oryginalne wiadro Day 1 z czarną pokrywką jest wreszcie gotowe, aby pójść do kurczaków! Na końcu rzędu, po lewej stronie, powinny znajdować się trzy wiadra z „czerwoną pokrywką”. Dobrze wymieszaj i podawaj.
  4. Gdy wiadro z czarną pokrywką będzie puste i nie będzie gotowe do serwowania stada, rozpocznij proces od nowa.

Co się stało, gdy zacząłem fermentować paszę?

Oprócz zaoszczędzenia dużej ilości pieniędzy, odchody moich kurczaków były mniej śmierdzące. Produkcja jaj stała się nieco bardziej spójna i odczułem wzrost masy jaja wraz z jakością żółtka. Nastąpił znaczny spadek marnowanej żywności, co przyczynia się do oszczędności pieniędzy.

Pamiętaj, że mam duże doświadczenie w fermentowaniu paszy dla kurczaków, ale Ty możesz nie mieć takiego doświadczenia. Jeśli masz duże stado, rozważ rozpoczęcie od mniejszej ilości, aby zobaczyć, jak zareagują Twoje kurczaki przydomowe. Nie jestem i nigdy nie twierdziłem, że jestem licencjonowanym weterynarzem i nie mogę wypowiadać się naukowo na temat zdrowia Twojego zwierzaka. Ja, podobnie jak wielu innych rolników, od lat podaję kurczakom przydomowym pellet i nie powoduje to żadnych niepożądanych skutków. Każde zwierzę hodowlane potrzebuje czegoś innego; więc obserwuj swoje stado jako całość i odpowiednio dostosuj się.

Ważne uwagi podsumowujące paszę sfermentowaną

 • Co 24 godziny zaczniesz dodawać nowe wiadro sfermentowanej paszy dla kurczaków.
 • Kiedy zaczniesz podawać pierwszą porcję sfermentowanej paszy, przez pierwsze 3 dni nie będziesz mieć przygotowanego wiadra. Czwartego dnia będziesz mieć gotowe pierwsze wiadro, a każdego kolejnego dnia będziesz mieć gotowe wiadro. (Oczywiście pod warunkiem kontynuowania tego cyklu).
 • Piątego dnia umieść swoje kurczaki w oryginalnym pojemniku „2. Będziesz go karmić swoim „dziennym” wiadrem.
 • Dzień 6 oryginał „3. Nakarmisz wiadro „dzienne”.
 • Następnie, w dniu 7, oryginał „4. „Dzień” nakarmisz swoje wiadro.
 • Wreszcie, w dniu 8, pomyślnie skompletowałeś swoje pierwsze oryginalne wiadra.

Dzięki metodzie czterech wiader powinieneś co cztery dni mieć wiadro doskonale sfermentowanej paszy i sfermentowanych ziaren. Fermentacja laktozowa trwa około 3-5 dni. Czytałam, że można podawać przynętę trzeciego dnia. Dla mnie najlepiej jest podawać czwartego dnia, aby moje wiadro miało solidne 3 dni fermentacji. W niektórych ciepłych klimatach fermentacja może przyspieszyć w ciągu 24 godzin. Zwróć uwagę na swoją przynętę i poszukaj piany i zapachu drożdży.

Podczas fermentacji paszy dla kurczaków, fasoli, zbóż sezonowych itp. Można dodawać różne dodatki, np. Spróbuję tego, gdy nadejdzie zima i roślinność/las na Florydzie nieco umrze. dodaję witaminy i elektrolity Zimą używam sfermentowanej paszy, ponieważ moje stado rzadziej żeruje, a jego układ odpornościowy może nie być tak silny.

Czwartego dnia fermentacji 12 szklanek paszy, które dodałem do wiadra, zamieniło się w 24 szklanki sfermentowanej paszy. Oznacza to, że mój worek przynęty o wadze 50 funtów jest odpowiednikiem worka o wadze 100 funtów!

Czasem moje kurczęta zjadają całą porcję paszy, a czasem decydują się poszukać większej ilości paszy. Odpowiednio wyreguluj. Nie mogę podkreślić, jak ważny jest poziom wody i mieszanie/napowietrzanie partii.

Categorized in: