Myśl o samotnym wyjściu napawa większość z nas strachem. A co jeśli zobaczę kogoś, kogo znam? Czy będę wyglądać samotnie lub dziwnie? Co mam robić sam w kawiarni? Czy będę wyglądać dziwnie?
Strach przed oceną sprawia, że wielu z nas pozostaje w domu. Jednak dostrzeganie życia poza sobą jest ważne dla naszego zdrowia psychicznego; Kiedy przez cały dzień tkwimy w tym samym środowisku, możemy utknąć w naszych niespokojnych umysłach, co może pogorszyć nasze problemy.
Wychodzenie i łapanie ludzi żyjących własnym życiem pomaga nam zrozumieć szerszy obraz. Widok ludzi spotykających się w kawiarniach, chodzących na codzienne biegi i kupujących chleb z lokalnej piekarni otwiera nasze umysły i pozwala spojrzeć na życie w jaśniejszym świetle. Przypominamy sobie, że istnieje piękny świat.
Dla tych z nas, które są w związkach, kuszące jest oczekiwanie, że nasi partnerzy będą nam towarzyszyć wszędzie. Ale co, jeśli naszego partnera nie ma w pobliżu? Czy cały dzień czekamy w domu, aż wrócą?
Jeśli zostawimy rzeczy, które kochamy, w spokoju, możemy stracić poczucie siebie. Dlatego musimy żyć własnym, odrębnym życiem, niezależnym od naszych związków. W przeciwnym razie możemy zapomnieć, jak postępować bez partnera u boku i zamiast być sobą, stać się czyjąś drugą połówką.
Podobnie w przypadku osób samotnych nie wszyscy odczuwamy ból rozłąki lub czekania, aż partner pojawi się w naszym życiu; Większość z nas jest celowo samotna i uczy się kochać życie (i siebie) samodzielnie. .
Niezależnie od tego, w jakiej pozycji się znajdujemy, sztuki cieszenia się czasem spędzonym w samotności warto się nauczyć.
7 wskazówek, jak cieszyć się samotnymi wyjściami
Niezależnie od tego, czy jesteś singlem, celowo singlem, czy też jesteś w związku, nauczenie się pewności siebie podczas samotnych wyjść może naprawdę poprawić jakość Twojego życia i zmienić świat w Twoją ostrygę!
1. Zaplanuj unikanie niepotrzebnego niepokoju
Zanim wyjdziesz z domu, poświęć chwilę na zapisanie szczegółów swojej podróży. Gdzie idziesz i kiedy? Jeśli czujesz się samotny, wyjście do kawiarni może zapewnić Ci bardzo potrzebną dawkę interakcji międzyludzkich. Z mojego doświadczenia wynika, że samotność po rozstaniu może być mniej wyraźna, gdy jesteśmy otoczeni ludźmi w lokalnej kawiarni.
Jeśli wybierasz się do kawiarni lub restauracji, wcześniejsze przejrzenie menu w Internecie pomoże Ci uniknąć paniki. To mądry pomysł dla osób, dla których podejmowanie decyzji jest stresujące. Możesz chronić swój spokój, planując w zaciszu własnego domu!
Kiedy już będziesz mieć jasną wizję tego, dokąd się wybierasz, co robisz/zamawiasz i która jest godzina, możesz sobie wyobrazić, że to robisz. Wyobraź sobie na przykład, że pijesz flat white o 10 rano z dobrą książką w dłoni. Wizualizacja szczegółów motywuje nas do działania!
2. Siła intencji
Można zgłosić intencję wyjazdu w pojedynkę. Pomoże Ci to zakotwiczyć się, gdy poczujesz się niespokojny. Kiedy zaczniesz się martwić (być może, że ludzie cię osądzą), możesz wrócić do swoich zamiarów i przypomnieć sobie, że nie jesteś tu po to, aby komukolwiek zaimponować lub zadowolić.
Przykładowe intencje:
- Planuję kontakt z naturą.
- Zamierzam wyrazić swoją wdzięczność.
- Mam zamiar odpocząć.
- Zamierzam zaprosić do pokoju.
- Zamierzam skupić się na dobrych rzeczach w swoim życiu.
3. Patrz wyżej
Odwiedzając to samo miejsce wielokrotnie, możesz zapomnieć się rozejrzeć. Na przykład, jeśli codziennie chodzisz na ten sam spacer, łatwo tego nie docenić. Zmiana kierunku podróży to dobry pomysł, ponieważ dzięki temu zyskasz nowe widoki do podziwiania!
Dostrój się do zmysłów, których doświadczasz – wzroku, słuchu, dotyku, węchu i smaku. Zwrócenie uwagi na nasze zmysły pomaga nam być obecnymi i unikać nadmiernego myślenia. Na przykład, gdy skupisz się na uczuciu gorącego słońca na skórze, nie będziesz się martwić, że ludzie Cię osądzą. Nie można mieć dwóch myśli jednocześnie. Koncentrowanie się na otaczającym nas pięknie pomaga nam uwolnić się od nawyków nadmiernego myślenia.
4. Idź krok po kroku
Przekonanie siebie do opuszczenia domu może być najtrudniejszą częścią i możemy odczuwać niepokój w oczekiwaniu na wyjście. Nieznane może nas przestraszyć i powstrzymać od robienia rzeczy, które są dla nas dobre.
Łatwo jest skupić się na pytaniu „co jeśli”:
- A co jeśli wpadnę na mojego byłego?
- A co jeśli wyglądam głupio?
- Ale co, jeśli w kawiarni nie ma miejsca?…
To nadmierne myślenie może cię zmęczyć, zanim w ogóle spróbujesz! Musisz pamiętać, że istniejesz tylko w chwili obecnej. Skoncentruj się na tym, co dzieje się teraz, a nie na tym, co może (lub nie musi) wydarzyć się w przyszłości.
Jeśli chcesz wyjść, ale się wahasz, postępuj krok po kroku. Zacznij od wybrania świetnego miejsca do odwiedzenia. Następnie wybierz ładny strój (nawet jeśli zostaniesz w domu, noszenie ładnego stroju sprawi, że poczujesz się dobrze). Następnie możesz znaleźć odpowiednią parę butów do noszenia (itp.). Możesz uniknąć przytłoczenia, gdy będziesz myśleć o każdym kroku z osobna. Wkrótce przekonasz się, że jedyny krok, jaki musisz zrobić, to ten, który wyprowadzi cię za drzwi, i że zrobienie jednego kroku wcale nie jest takie straszne.
Jeśli w którymkolwiek momencie wpadniesz w panikę z powodu „co jeśli”, przypomnij sobie, że nie są one nieuniknione. Prawdopodobnie do nich nie dojdzie, a jeśli tak się stanie, nie narazą Cię na żadne niebezpieczeństwo.
5. Muzyka może kształtować nasze doświadczenia
Muzyka wpływa na to, jak się czujemy i jak postrzegamy otoczenie. Kiedy słuchamy szybkiej muzyki, otoczenie może nagle wydawać się gorączkowe. Jeśli słuchamy relaksującej muzyki, czujemy się bardziej wdzięczni i bezpieczni wobec naszego otoczenia. Kiedy tempo muzyki zwalnia, nie czujemy się tak pośpiechu i chętniej cieszymy się chwilą.
Uważam, że muzyka klasyczna mnie relaksuje i pomaga uspokoić niespokojne myśli, podczas gdy muzyka pop mnie ekscytuje. Oczywiście jest czas i miejsce na takie emocje, ale jeśli chcemy poczuć spokój i mniej zdenerwowania, warto zachować muzykę pop na inny czas.
6. Afirmacje mogą nas zrelaksować
To, jak rozumiemy naszą sytuację, zależy od myśli, w które zdecydujemy się wierzyć. Kiedy zaczynamy martwić się myślami „co by było, gdyby”, możemy zaobserwować te negatywne myśli, ale nie musimy w nie wierzyć. Możemy je obserwować, a następnie delikatnie rzucać im wyzwanie afirmacjami. Afirmacje są doskonałymi regulatorami sposobu myślenia.
Afirmacje podważające pytanie „co jeśli”:
- Mam swobodę bycia sobą.
- Jestem dumny, że jestem sobą.
- Jestem bezpieczny.
- Zasługuję na to doświadczenie.
- Jestem ciekawy świata.
7. Uśmiechaj się łatwo
Często uśmiechamy się swobodnie, gdy jesteśmy w towarzystwie innych, ale stajemy się poważni, gdy jesteśmy sami. Kiedy jesteśmy sami, zwłaszcza w miejscach publicznych, mamy wrażenie, że uśmiechamy się głupio, śmiejemy się i dobrze bawimy. Jednak uśmiech poprawia nam samopoczucie, ponieważ wydziela hormony szczęścia. Dzięki temu uśmiech może nam pomóc cieszyć się naszymi samotnymi podróżami!
Pięknie wyglądamy także wtedy, gdy się uśmiechamy! Jeśli jesteśmy przyjaźni, ludzie chcą z nami wchodzić w interakcje, ponieważ wyglądamy na przyjaznych i przystępnych. Kiedy próbuję uśmiechać się do ludzi na moich spacerach, zauważam, że wiele osób zatrzymuje się, aby ze mną porozmawiać.
Łączenie się z nieznajomymi poprzez uśmiech lub rozmowę sprawia, że świat wydaje się lepszym miejscem, a to ma pozytywny wpływ na resztę mojego dnia. Poza tym lubię sprawiać, by inni czuli się dobrze, kiedy się uśmiecham. Kiedy się uśmiecham, zapraszam innych, aby uśmiechali się razem ze mną, a mój uśmiech jest zaraźliwy! Czy to nie piękne?
Samotne wyjście może być niewygodnym przeżyciem. Ale możemy rzucić sobie wyzwanie, pojawiając się i próbując, a z biegiem czasu nie będzie to wydawać się takie straszne. Im częściej coś robimy, tym mniej o tym myślimy, a nadmierne myślenie kradnie zabawę. Bądź więc odważny, kilka pierwszych podróży może być trudnych, ale po to są te wskazówki!
Jeśli potrzebujesz wsparcia, aby poczuć się szczęśliwszym i pewniejszym we własnym towarzystwie, skontaktuj się z life coachem już dziś.
Comments