Co roku właściciele kurczaków zastanawiają się, jak zapewnić im ciepło w miesiącach zimowych. Zawsze postępuj zgodnie z prognozą, aby jak najlepiej przygotować się na ekstremalne zimowe warunki w swoim gospodarstwie.

Będziesz musiał sprawdzić przewidywane wysokie i niskie temperatury, ale co ważniejsze, odczuwalną temperaturę. Mroźne zimy mogą przynieść silne wiatry. Może to sprawić, że na zewnątrz będzie znacznie chłodniej, niż twierdzi aplikacja pogodowa.

Oto kilka taktyk, narzędzi i działań, które możesz zastosować i podjąć, aby zapewnić kurom ciepło w tym sezonie.

Przypnij to na później!

utrzymuj kurczaki w cieple w zimie

Wskazówki, jak zapewnić kurczętom ciepło podczas zimowej pogody i trudnych warunków.

Kurczaki potrafią regulować temperaturę ciała za pomocą puchowych piór. Niezależnie od wszystkiego, nadal dobrze jest mieć świadomość poziomu ich komfortu.

Jeśli Twoje kurczaki są skulone w kącie, mogą próbować wytworzyć ciepło. Kiedy kurczaki są zimne, nadmuchują swoje pióra, aby zatrzymać ciepło ciała.

Uważnie obserwuj swoje stado podczas ekstremalnych warunków pogodowych. Bądź przygotowany na reakcję na wszystko, co wydaje się nieprzyjemne. Te 17 wskazówek, jak zapewnić kurom ciepło w zimie, pomoże Ci utrzymać je w zdrowiu i szczęściu w sezonie zimowym.

Utrzymuj zdrowe stado

Niektórzy nie wierzą w zapewnienie dodatkowego ogrzewania, jeśli masz zdrowe stado. Istnieją fakty na ten temat. Na przykład kurczęta linieją jesienią, aby przygotować swoje ciała na ciepłe, puszyste nowe pióra.

Te nowe pióra działają jak naturalna izolacja, gdy nadchodzi chłodna pogoda. Przekonasz się również, że zimą owulacja zmniejsza się lub całkowicie zatrzymuje. W tym czasie kury kierują całą swoją energię na utrzymanie ciepła i odpoczynek swoich systemów jajowych.

Hodując kury, kilka razy w ciągu roku zauważysz zmiany w produkcji jaj. Więcej możesz przeczytać tutaj.

Zapewnij im nieograniczone karmienie

Kurczaki szybciej spalają kalorie, próbując się ogrzać. Rozważ użycie a podajnik grawitacyjny aby zapewnić stado spójne żywienie. Dostarczanie płatków 24 godziny na dobę może zastąpić utracone kalorie.

Twoje stado będzie jadło więcej zimą, szczególnie jeśli nie zwiększysz spożycia białka. Jeśli z jakiegoś powodu zrobi się zimno i Twoje stado nie je, możesz sprawdzić je pod kątem chorób.

Zwiększ spożycie białka

Dobrym pomysłem jest zwiększenie spożycia białka w chłodniejszych miesiącach, kiedy hoduje się kurczaki. Dostarczanie aminokwasów pomaga utrzymać produkcję jaj i wspomaga wzrost nowych piór. Jeśli nie możesz zapewnić swojemu stadu darmowej paszy, rozważ zakup paszy wyższej jakości, zawierającej większą ilość białka.

Na koniec wieczoru możesz również zaoferować małą przekąskę w postaci popękanych ciastek kukurydzianych i łojowych. Dla majsterkowiczów możesz: zrób własne ciasteczka łojowe Dla Twojego stada, gdy w domu pada śnieg!

Termoawaryjny koc grzewczy

To może być jedna z moich ulubionych sugestii z grupy w mediach społecznościowych. Jeśli martwisz się o swoje stado, rozbij namiot termokoc ratunkowy gdzieś w kurniku. Dzięki temu mają ciepłe miejsce do zabawy i wentylację po obu stronach.

Co więcej, w żaden sposób nie stwarza to zagrożenia pożarowego! Tylko upewnij się, że jest bezpieczny, żeby na nikogo nie spadł i nie utonął. Jeśli nie masz pod ręką koca ratunkowego, spróbuj go użyć. gruby linoleum.

Lampy grzewcze (z zachowaniem ostrożności)

Waham się, czy polecić użycie lampy grzewczej, ponieważ Może wystąpić niezwykle niebezpieczne zagrożenie pożarowe. Wiem jednak, że ludzie nadal z nich korzystają. Ja też czasami z nich korzystam.

Lampy grzewcze zapewniają odpowiednie ciepło. Dlatego są tak popularne przy odchowie piskląt. Jeśli zdecydujesz się używać lampy grzewczej w zamkniętej przestrzeni, rób to odpowiedzialnie. Sprawdź, czy ryzyko pożaru jest najniższe.

Lampę grzewczą należy umieścić z dala od przedmiotów łatwopalnych i przymocować do podstawy. Jeśli masz mały kurnik, nie zalecam podejmowania ryzyka związanego z używaniem lampy grzewczej. Aby uzyskać więcej wskazówek dotyczących bezpieczeństwa lampy grzewczej, Przeczytaj ten artykuł z Homesteading.com Zanim podejmiesz decyzję.

płyty grzewcze

Świetne alternatywne źródło ciepła dla lamp grzewczych, płyta grzewcza lub opcjonalna może być mata grzewcza. W zależności od wielkości stada i kurcząt może to być najlepsza trasa.

temperatura płyta grzewcza są bardziej scentralizowane, co czyni je trudnym rozwiązaniem w przypadku dużych stad i kurników. Jeśli jest więcej niż jeden płyty grzewcze, powieś je wyżej od ziemi. W ten sposób Twoje stado będzie mogło chodzić pod wodą, aby się ogrzać.

Zawsze zalecam używanie płyty grzewczej podczas odchowu piskląt.

Garnki do podgrzewania wody

Kolejny wynalazek internetowy sprawia, że ​​zapiekanki pomagają ludziom w chłodne dni. Nie polecam zostawiania garnka w kurniku (nad ogniem) na noc. Jest to jednak świetny pomysł, gdy jesteś obserwowany w ciągu dnia.

Wszystko, co musisz zrobić, to podłączyć garnek do prądu, dodać wodę i włączyć! Najlepiej jest używać niskiego ustawienia, aby stado nie zrobiło sobie krzywdy. Krótko mówiąc, może to być świetna opcja, która pomoże utrzymać kurczaki w cieple w ekstremalnych warunkach pogodowych.

Oto krótka, staroświecka wskazówka od Google (nie mogę powiedzieć, czy ją polecam, czy nie):

„Według starożytnych czerwona papryka Twoje może zostać dodane kurczaki„pokarm w chłodniejszych miesiącach, aby pomóc Ci się rozgrzać”. kurczaki i zwiększyć produkcję jaj. … czerwona papryka „Wspomaga także krążenie, co może zapobiec zamarzaniu w zimie”.

Zabierz ich do namiotu

Nie dla osób o słabym sercu, ale dla prawdziwych miłośników kurczaków. To wyjątkowe podejście z pewnością sprawi, że Twoje kurczaki znajdą się w cieplejszych warunkach.

Zabierz je do środka i gdzieś połóż. rozkładany namiot na noc! Możesz potrzebować więcej namiot kopułowy dla większych stad.

Wystarczy dodać trochę ściółki i żerdzi i mamy piwnicę!

Bardzo dobrze uszczelniają prądy powietrza, zapewniając jednocześnie dobrą wentylację

Jest to coś, czego potrzebuje każdy kurnik, niezależnie od pogody. Zaplanuj uszczelnienie przeciągów i potencjalnych nieszczelności w kurniku, zanim zostawisz kurczaki na zewnątrz na zimę.

Kurczaki potrzebują doskonałej wentylacji, minimalizując lub całkowicie eliminując przeciągi. Przeciągi mają zdolność schładzania zwierzęcia. Połącz to ze śnieżną pogodą, a możesz mieć zimnego kurczaka!

Głębokie kompostowanie śmieci

Kolejną kontrowersyjną kwestią jest głębokie kompostowanie ściółki, które jest starożytną tradycją stosowaną przez wielu rolników do dziś. Stosując kompost z głębokiej ściółki, praktykujesz rodzaj kompostowania na gorąco.

Jeśli zrobisz to pomyślnie, kompost z głębokiej ściółki powinien zapewniać naturalne, niepalne ciepło w kurniku. Ten mój ulubiony poradnik dotyczący głębokiego kompostowania ściółki Jeśli w mojej kawie jest sól.

Najważniejszą rzeczą, o której należy pamiętać przy metodzie głębokiej ściółki, jest stosunek węgla do azotu. Kiedy dodajesz azot (materiały zielone), dodaj co najmniej 3-4 razy większą ilość węgla (materiały brązowe). W ten sposób nie pozostaniesz z gęstym, śmierdzącym bałaganem na ziemi (ani gryzoniami).

Utwórz pomieszczenie słoneczne, aby zatrzymać ciepło

Kolejny projekt przedzimowy, ale wciąż świetna propozycja. Rozważ dodanie ogrodu słonecznego z boku kurnika, aby zatrzymać ciepło!

Jeśli będziesz kontynuować tę przygodę, pamiętaj, że nadal musisz zapewnić dobrą wentylację, aby zapobiec gromadzeniu się amoniaku. Świeże powietrze jest bardzo ważne dla zdrowia kurcząt. Rozważ zbudowanie pomieszczenia ze szklanym lub solidnym plastikowym sufitem, w zależności od orientacji stada.

Możesz zaizolować ściany i dodać małe drzwi, aby ułatwić wchodzenie i wychodzenie. Jeśli zostanie dobrze zbudowane, pomieszczenie to będzie w stanie zatrzymać część ciepła. Zapewnij ciepło swojemu stadu.

Zapewnij odpowiednią pościel

Pościel to kolejna forma izolacji w kurniku i nie jest łatwo dodać jej za dużo. Zimą większość mieszkańców północy dodaje trochę dodatkowej poduszki, niezależnie od prognozy.

Dodanie dodatkowej ściółki do kurnika, aby zapewnić kurom ciepło w okresie zimowym, jest ekonomicznym i prostym rozwiązaniem.

Zaizoluj budki lęgowe

Zapewnij wiatrochrony

Twoje kurczęta również zimą potrzebują światła słonecznego. W rzeczywistości niektórzy ludzie uzupełniają światło podczas najkrótszych dni w roku. Jury wciąż nie rozstrzygnęło, czy jest to w 100% zdrowe. Najlepiej zrobić to, co najlepsze dla swojego stada.

Tak czy inaczej, Twoje kurczaki powinny mieć możliwość wyjścia na zewnątrz w lżejszych porach dnia. Zapewnienie im osłony przed wiatrem oznacza, że ​​można je chronić przed silnym wiatrem, zapewniając jednocześnie dostęp do świeżego powietrza. W zależności od kierunku, w którym wieje wiatr, ściany kurnika będą dobrze działać.

Możesz układać bele siana jedna na drugiej lub wyciągać plandekę. Niezależnie od wybranej metody upewnij się, że bele siana i plandeka są mocne.

Jeśli Twoje kurczaki niechętnie opuszczają kurnik, spróbuj położyć ściółkę na śniegu na zewnątrz. Kurczaki są ślepe na śnieg i czasami potrzebują lekkiego „pchnięcia”.

Zaleca się najpierw odśnieżyć teren, a następnie ustawić łóżko na ziemi. Dzięki temu możesz być spokojny, jeśli chodzi o ochronę stóp. Daje im także coś, z czego mogą wytwarzać ciepło ciała!

Zapewnij odpowiednie miejsce do siedzenia

Wszystkie kurczaki muszą mieć możliwość grzędowania. Tak naprawdę powinieneś uczyć swoje kurczęta siadania na grzędach, gdy są jeszcze w inkubatorze. Przesiadywanie wymaga silnych mięśni nóg i kolejności dziobania w zależności od ułożenia.

Dodatkowo wieczorne przesiadywanie kurczaków daje im możliwość zbliżenia się do siebie. Mogą generować i dzielić ciepło, siedząc blisko siebie.

Chcesz zastosować najkorzystniejszy kształt podczas łowienia okoni. Jeśli wybierzesz grzędę o płaskiej powierzchni, Twoje kurczaki będą mogły całkowicie usiąść i zakryć lewą stronę oraz stopy świeżo upierzonymi piórami.

Nałóż wazelinę na plastry miodu i brody.

Jeśli martwisz się poważnymi odmrożeniami, pomocne może być dodanie cienkiej warstwy wazeliny do grzebieni i brody stada. W zależności od tego, z kim rozmawiasz, kurczaki są albo bardzo podatne na mróz, albo bardzo odporne na zimno.

Tak czy inaczej, najlepiej jest posiadać wiedzę na temat mrożonego kurczaka. Upewnij się, że się kształcisz odmrożenia kurczaków przydomowych i co z tym zrobić.

Zdobądź więcej kurczaka

Kiedy wszystko inne zawiedzie, kup więcej kurczaka! Więcej kurczaka oznacza więcej ciepła ciała, prawda? 5 kurcząt nocujących wytworzy więcej ciepła niż 3; Dlaczego więc nie 15 kurczaków?

Martwisz się, jak zapewnić kurom ciepło w zimową pogodę?

Zawsze dobrze jest mieć pod ręką informacje i narzędzia w skrzynce narzędziowej podczas ekstremalnych warunków pogodowych. od zamarznięcia zapobiegają zamarzaniu jajMiesiące zimowe mogą być dość wymagające, a utrzymanie szczęśliwych i zdrowych stad ma kluczowe znaczenie. Bądźcie na bieżąco i bądźcie świadomi, przyjaciele. Jak ogrzać stado zimą?

Utrzymywanie kurcząt w cieple zimąUtrzymywanie kurcząt w cieple zimą

Więcej o kurach hodowlanych…

Categorized in: