Uczę się, jak konserwować sałatę z ogrodu, aby dłużej zachowała świeżość i witalność. Przez lata nauczyłem się kilku wskazówek i trików innych niż korzystanie z szuflady na żywność na warzywa. Dowiedz się, jak zachować świeżość sałaty na dłużej, aby móc ją uprawiać i jeść w ogrodzie.

sałata konserwowa

Jak dłużej przechowywać sałatę z ogrodu i zachować ją przy życiu i świeżość do czasu użycia.

To smutne, gdy wyjmuję sałatę z szuflady na warzywa i stwierdzam, że jest wiotka i podwinięta na brzegach, gdy zaczyna się rumienić.

Czy tak ciężko pracujesz, aby wyhodować piękne warzywa sałatkowe, które usychają następnego dnia po zbiorach? Nigdy więcej!

Dni marnowania świeżych produktów, minęły, minęły czasy marnowania świeżych, domowych produktów. Dowiedz się, jak zachować świeżość sałaty domowej roboty lub dłużej niż sałata kupowana w sklepie! towar zniknął. Dowiedz się, jak zachować świeżość sałaty domowej roboty lub dłuższą niż ta kupowana w sklepie!

Różne rodzaje sałaty

Ważne jest, aby to zrozumieć różne odmiany sałaty przy wyborze uprawy. Jeśli chodzi o przydomowe ogrody, najczęściej spotkamy sałatę rzymską i masłową.

sałata rzymska Jest to rodzaj sałaty o twardych liściach. Można również zbierać liście, które najczęściej zbiera się w całych główkach, stopniowo w miarę ich wzrostu. Kiedy sałata jest w pełni dojrzała, jej główka przypomina długą, wąską piłkę nożną z warstwami cudownie chrupiących liści.

W sałatkach, kanapkach itp. Możesz delektować się pysznymi liśćmi sałaty. Sałata rzymska to jedna z najłatwiejszych w konserwowaniu sałat.

Sałata masłowa Należy do odmian sałaty miękkiej liściastej. Ta sałata o luźnych liściach wytwarza słodszy plon. Rozwija zrelaksowany umysł, czyniąc go idealnym Wytnij i posadź ponownie, aby rosły w Twoim ogrodzie. Łagodny, maślany smak Butterhead i miękkie, gładkie liście sprawiają, że jest to idealna sałata kanapkowa.

Jak konserwować sałatę, żeby była chrupiąca?

nie myj tego

Chociaż Twoją pierwszą pracą po żniwach jest mycie plonów, spróbuj się temu oprzeć. Mycie odpornej sałaty liściastej może zwiększyć wilgotność liści, powodując ich szybsze więdnięcie.

Podobnie jak rzymska, najlepiej jest zbierać całe sałaty i dodawać je do wysokiej jakości pojemnika do przechowywania. Zawijam swoje za pomocą ręcznik papierowy aby wchłonąć nadmiar wilgoci.

Często sprawdzaj ręcznik papierowy i wymieniaj go, gdy jest mokry.

Jeśli umyjesz sałatę, wysusz ją bardzo dobrze.

Jeśli używasz miękkiej sałaty liściastej, opłucz ją i wysusz na ręczniku lub delikatnie odwiruj. mikser do sałatek.

Kluczem do utrzymania świeżości sałaty liściastej jest wyeliminowanie nadmiaru wilgoci. Przechowuję luźną, miękką sałatę liściastą w plastikowych torebkach lub torby wielokrotnego użytku.

Upewnij się, że nie przepełniasz worków i dodaj trochę. ręcznik papierowy wchłaniać wilgoć!

Zainwestuj w wysokiej jakości pojemniki do przechowywania

Nie bez powodu warto inwestować w wysokiej jakości pojemniki do przechowywania. To samo dotyczy przechowywania świeżych zbiorów. Nie bez powodu warto inwestować w wysokiej jakości pojemniki do przechowywania. To samo dotyczy konserwowania świeżo zebranej, domowej sałaty.

używam Produkują kontenery magazynowe są już od około roku i nigdy nie zawiedli. Przechowuję w nich brokuły, paprykę, fasolę, sałatę i nie tylko.

Kupiłam latem główkę sałaty i niestety o niej zapomniałam. Kiedy po około 2 tygodniach wyjęłam pojemnik, sałata nie miała prawie żadnego koloru.

Do przechowywania możesz także wykorzystać słoiki. Znalazłem nowy, wspaniały sklep o nazwie „Mason Jars Makerplace”, w którym można kupić różne zakrętki do słoików!

Ja mam Te wspaniałe, odwracane kulki czynią cuda Jeśli chcę przechowywać niewielką ilość roślin o długich łodygach. Napełnij słoik wodą, zakręć pokrywką i włóż zioła!

Zrób to sam dzięki szklanym pokrywkom do słoików reCap.Zrób to sam dzięki szklanym pokrywkom do słoików reCap.

Zło

Ilekroć kupuję sałatę o twardych liściach, np. rzymską, nie myję jej. Przed umieszczeniem w poręcznych pojemnikach do przechowywania zawijam je w papierowy ręcznik.

Pamiętaj, aby sprawdzać ręcznik papierowy co 3-6 dni, zmieniając go, gdy ręcznik jest wilgotny. Umieszczenie ręcznika papierowego obok sałaty wchłonie wilgoć z plonów. Mniej wilgoci oznacza, że ​​sałata pozostaje dłużej świeża. #Zwycięski

Uważaj na to

Jeśli planujesz dzień wielkich żniw, pamiętaj, aby później zwrócić uwagę na swoje plony. To bardzo niefortunne, gdy zbiera się dobre plony, a potem zapomina się o nich na zbyt długo.

Nie martw się zbytnio. Istnieje przydatna wskazówka, jak ożywić więdnącą sałatę!

zostaw go w ogrodzie

Najlepiej zostawić delikatną sałatę liściastą w ogrodzie, dopóki nie będziesz gotowy się nią delektować. Sałaty masłowe są idealne do powolnych zbiorów, pod warunkiem, że pozostają chłodne we wszystkich metodach ogrodniczych.

W ten sposób możesz mieć i jeść sałatę!

W przypadku odpornych sałat liściastych (myślę o sałatach) rozważ sadzenie sukcesyjne. Sadzenie sukcesyjne sałaty zapewnia ciągłość zbiorów sałaty przez cały sezon. Możesz to zrobić z dowolnym produktem. Oto wizualny przykład:

Pobierz poniższy obraz (za darmo)!

sadzenie sukcesyjne - sałatasadzenie sukcesyjne - sałata

Jak zbierać sałatę

Metoda zbioru będzie się różnić w zależności od rodzaju sałaty. Metody zbioru będą się również różnić w zależności od tego, jak planujesz cieszyć się zbiorami.

W przypadku wszystkich odmian sałatę należy zbierać tuż przed dojrzewaniem. Najlepszy smak uzyskuje się dzięki młodym, delikatnym zbiorom. Gdy sałata osiągnie dojrzałość lub stanie się przejrzała, zacznie mieć gorzki smak i szybciej się zepsuje.

Zbieraj wcześnie rano, zanim słońce będzie w pełni świecić, ponieważ liście będą chrupiące i „wypoczęte”. W przypadku odmian o luźnych liściach użyj ostrych małych nożyczek, aby delikatnie przyciąć liście. W przypadku odmian z pełną główką użyj ostrego noża lub sierpu do zbioru, aby wykonać czyste cięcie poprzez usunięcie całej główki.

  • Sałatę najlepiej zbierać rano, zanim liście wyjdą na słońce.
  • W miarę upływu czasu i utraty przez roślinę wigoru zaleca się sadzenie drugiej rundy nasion, zamiast czekać na nowe liście.
  • Przechowuj sałatę w luźnej plastikowej torbie w lodówce do 10 dni

Oto przydatna tabela, która pomoże Ci określić, kiedy zbierać odmiany sałaty.

Medycyna sałata liściasta chrupiąca sałata Sałata Sałata masłowa
Zmiana Rubin; Zwycięzca nagrody; Grand Rapids; Język jelenia; Simpson z czarnuszki; Zielony lód; Lolo Rosso; Czerwone żagle Góra lodowa; Wielkie Jeziora Crisphead; Eskimos; Webbs jest niesamowity Cimarron;
zamknięcie pstrąga; Vivian; Serwis EZ;
Mały Cezar;
Mały kamień;
Wyspa Parrisa;
Paryż Biały
Boston; Bibb; Maślanka; Cztery pory roku; Tomcio Paluch; Brązowa Mignonetka; Jugosłowiańska czerwień
Jak zbierać Zbierz/kontynuuj w razie potrzeby Zbierz całą główkę pojedynczym, czystym cięciem u nasady Zbierz/kontynuuj w razie potrzeby lub poczekaj, aż uformuje się pełna głowa Zbierz/kontynuuj w razie potrzeby

Jak ożywić sałatę, gdy zaczyna więdnąć?

Czy tydzień temu zebrałeś sałatę i zapomniałeś o niej? Czy zauważyłeś, że kiedy idziesz zrobić popołudniową sałatkę, widzisz skrzynkę sałaty, która zaczyna się rumienić?

Mówiłem ci, że jest szybka wskazówka, jeśli twoja sałata zacznie więdnąć! Dodaj lód do zimnej wody i namocz sałatę przez 10 minut do 1 godziny, w zależności od twardości odmiany.

Sałata masłowa jest głównym kandydatem do tego triku. Sałata nie jest górą lodową, ponieważ jest bardzo delikatna i nie jest w stanie wytrzymać tworzenia się kryształków lodu na liściach.

Twoja sałata powinna natychmiast zacząć ożywiać! Ta sztuczka działa na prawie każde warzywo, w tym na kruche warzywa sałatkowe. Brokuły, szparagi itp. W przypadku grubszych i mocniejszych warzyw, takich jak warzywa, po prostu umieść krawędź łodygi w słoiku z wodą.

Nie zapomnij pobrać poniższego obrazu (jest bezpłatny!)

zachowanie wyglądu sałatyzachowanie wyglądu sałaty

Czy możesz zamrozić sałatę?

Często zastanawiałem się, czy można zamrozić sałatę, aby zachować jej świeżość. Moja pierwsza odpowiedź brzmi „nie”, ponieważ sałata jest bardziej miękkim warzywem.

Okazuje się, że można zamrozić prawie wszystko i choć jeszcze tego nie próbowałam, to jednak można. Więcej informacji na temat zamrażania sałaty znajdziesz tutaj.

TL;DR? Najważniejsze punkty powyższego artykułu to:

  • Zalecane jest zgrzewanie próżniowe, ponieważ łatwiej jest usunąć całe powietrze z worka. Dzięki temu sałata będzie miała większą szansę na skuteczne i odpowiednie zamrożenie.
  • Wysokiej jakości torby do zamrażania mogą również pomóc w uzyskaniu świetnych lodów. *Najważniejszym celem jest usunięcie całości lub większej ilości powietrza z worka.
  • Nie przepełniaj toreb do zamrażania.
  • Zanim włożysz sałatę do torebki do zamrażarki, upewnij się, że jest całkowicie sucha. Sałata może łatwo więdnąć, a nadmiar wody i wilgoci ułatwi ten proces.
  • Najlepszymi kandydatami do zamrożenia są bardziej serdeczne odmiany sałaty, takie jak masłowa (moja ulubiona).

Pamiętaj, że z mrożonej sałaty nie można zrobić sałatki: dobrej jakości torebka do zamrażania czy nie. Na tym blogu obiecuję Ci uczciwość i uczciwość jest tym co Ci dam.

Sałatę mrożoną zaleca się wykorzystać w ciągu sześciu miesięcy od zamrożenia. Nie można zrobić sałatki, ale mrożoną sałatę można dodać do zup, quiche, frytek i zapiekanek. Jeśli sałata została prawidłowo zamrożona, możesz rozmrozić wszystkie jej liście w lodówce i wykorzystać je jako wrapy.

Sałatę można również zmiksować na puree i zamrozić w torebkach lub pojemnikach na lód. Suszona sałata jest również opcją. Kreatywność należy do ogrodu i kuchni.

Konserwowanie sałaty: wniosek

Część życia w domu często wiąże się z nauką jedzenia lokalnego i sezonowego. Bądź bardzo ostrożny; Na przykład zauważysz, że produkty takie jak owoce są tańsze w cieplejszych miesiącach (w zależności od Twojej lokalizacji).

Jeśli jesz sałatę, jeśli używasz jej do sałatek i podobnych rzeczy, zazwyczaj musi być świeża. Ale jeśli skorzystasz z tych wskazówek i wskazówek, możesz przedłużyć zbiory o tygodnie lub miesiące.

Jaki rodzaj sałaty najbardziej lubisz uprawiać? Zostaw komentarz poniżej!

Nie zapomnij przypiąć tego na później!

sałata konserwowasałata konserwowa

Zwycięzcą rozdania została Gail z Wisconsin! Dziękujemy wszystkim uczestnikom.

Sprawdź wszystkie wspaniałe wskazówki ogrodnicze naszych pomocnych gospodarzy:

Jak wybrać najlepszy obszar ogrodu Samowystarczalny dom z Acre

Wybór najlepszych nasion ogrodowych Z domowej samodzielności

Jak uprawiać żywność w zaledwie 3-4 tygodnie? Z gospodarstwa Oak Hill

Ogrody tematyczne – jak stworzyć zabawę, smak i szum? przez Żonę z Farmy

Jak łatwo rozpocząć wspaniały las jadalnej żywności? przy gospodarstwie o powierzchni 15 akrów

Plan krok po kroku, jak zacząć sadzić nasiona w wiosennym ogrodzie Napisane przez: Bloom Tam, gdzie Cię zasadzono

Categorized in: