Mieszkasz w dużym mieście, ale nadal interesuje Cię posiadanie domu? Nie musisz posiadać 10 akrów ziemi, aby rozpocząć budowę domu, budowę domu i pracę na rzecz bardziej zrównoważonego i samowystarczalnego stylu życia. Nieważne, gdzie jesteś i ile gruntów posiadasz (lub nie), oto 10 sposobów na rozpoczęcie posiadania domu już dziś.

10 sposobów na rozpoczęcie posiadania domu już dziś

Niezależnie od tego, czy masz dostęp do gruntu, czy mieszkasz w mieszkaniu, oto 10 sposobów na rozpoczęcie posiadania domu już dziś.

Posiadanie domu oznacza samowystarczalność, prostotę i podejmowanie małych kroków w kierunku najwyższego poziomu sukcesu, jaki możesz osiągnąć. ON ‘osiągnąć’ Dla każdego z nas wygląda to inaczej.

Dla niektórych oznacza to uprawę małego ogródka ziołowego w jednym oknie. Dla niektórych oznacza to krowy, hektary sadów i stado kurczaków. Łączy nas to, że możemy zacząć w dowolnym miejscu i czasie.

1. Uporządkuj Twoja przestrzeń. Likwidacja!

Pierwszym z 10 sposobów na rozpoczęcie organizacji domu już dziś jest uporządkowanie i oczyszczenie przestrzeni. Na szczęście jest to coś, czego nie musiałem się uczyć. Krótko po tym, jak poznałam mojego byłego męża, postanowiliśmy zająć się tworzeniem muzyki. Od około 3 lat nasze rzeczy w pełni pasują do naszego Hyundaia Elantra Touring 2012.

Muszę przyznać, że w wieku 21 lat ciężko było dać z siebie wszystko, ale była to jedna z najlepszych lekcji, jakich się nauczyłem. Teraz co nowy rok robię niezłą „czysteczkę w domu”! Odzież, sprzęt sportowy, formy do ciast, świece, przybory toaletowe itp. Jeśli nie widziałem tego ostatnio, zwykle jest przenoszony na stos do oczyszczenia, a następnie przekazywany.

Jeśli mieszkasz na małej przestrzeni, jest to świetna aktywność do ćwiczenia, ponieważ zapewnia więcej miejsca na uprawę roślin i pracę na rzecz samowystarczalności! Organizowanie przestrzeni pomaga również odwrócić uwagę, co jest częścią spowolnienia.

2. Gotuj od podstaw

Gotowanie i pieczenie od podstaw to moje ulubione zajęcia domowe. Pochodzę z rodziny wyjątkowych piekarzy i kucharzy, więc presja była ogromna!

Odkąd założyłem gospodarstwo, nauczyłem się robić takie rzeczy, jak moje ulubione ciasto czekoladowe i najlepsza maślanka żeliwna Herbatnik Żyłeś do tej pory. Gotowanie od podstaw jest nie tylko dobre dla Twojej duszy, ale może także zaoszczędzić znaczną ilość pieniędzy.

Co więcej, gotowanie od podstaw w domu oznacza, że ​​nie jesz w restauracjach i nie wydajesz pieniędzy na gotowe potrawy.

3. Załóż ogród

Być może nie możesz teraz założyć pełnowymiarowego ogrodu warzywnego, ale co powiesz na mały ogródek ziołowy? Założenie małego ogrodu to świetny sposób na rozpoczęcie zagospodarowania przestrzennego i, w zależności od uprawy, nie zajmie dużo miejsca.

Miałem kiedyś współlokatora, który miał w naszej kuchni piękny, kompaktowy ogród ziołowy, wyposażony w oświetlenie do uprawy i system małych strąków; to było trochę jak Ten. Fajnie było mieć świeże zioła do naszych domowych posiłków, a przygotowanie było niezwykle proste. Możesz uzyskać gotową konfigurację, taką jak: Ten lub wybierz prostszą konfigurację kiełkowania Ten.

4. Naucz się szyć

Jedną z najlepszych decyzji, jakie kiedykolwiek podjąłem, był zakup maszyny do szycia. naprawdę istnieje prosta maszyna jest to świetne rozwiązanie dla początkujących i może dać popalić! W ciągu roku nauczyłam się szyć kosmetyczki, torby na ramię, torby na pieluchy i (moje ostatnie osiągnięcie) plisowaną spódnicę!

To świetna zabawa co roku dawać ludziom domowe prezenty świąteczne. Dzięki temu możesz zaoszczędzić znaczną ilość pieniędzy. Chociaż szycie może wydawać się czasochłonnym zajęciem, wcale nie musi tak być.

BONUSOWA WSKAZÓWKA!: Jedna z moich najlepszych przyjaciół pomogła mi, gdy zaczęłam szyć, i sprzedaje w swoim sklepie Etsy produkty z recyklingu, wykonane z przedmiotów miłosnych Od jednej rzeczy do drugiej.

Obecnie ma krótką przerwę, ale kiedy znów będzie gotowy do działania, gorąco polecam zakup jednej z aromaterapeutycznych poduszek na oczy o zapachu lawendy i mięty. Mam też jeden z jej nośników olejków eterycznych; Można je przyczepić do torby, a butelki idealnie pasują, wyposażone w ładny zamek błyskawiczny.

5. Bądź ekologiczny

Kolejnym świetnym sposobem na rozpoczęcie budowy domu i zaoszczędzenie pieniędzy jest Zrób to sam Sprzęt do czyszczenia. Nie potrzebujesz środków chemicznych ani wstępnie zmieszanych sprayów, aby Twój dom był nieskazitelny. Kiedy sprzątam dom, robię to za pomocą sody oczyszczonej, octu i olejków eterycznych.

Od dwóch lat robię własny proszek do prania, używając tego. przepis. Możesz także zrobić własne mydło do rąk i przybory do włosów! Pinterest to hostingowa kopalnia złota.

6. Zrób to samtak często jak to możliwe

Szycie, tworzenie własnych środków czystości, gotowanie i gotowanie od zera – wszystko to należy do tej kategorii. Projekty DIY są tutaj i są najlepszym sposobem na rozpoczęcie budowy domu. Wszystkie fajne dzieciaki to robią.

Prawdopodobnie widziałeś tutoriale, jak zrobić stolik kawowy z palet, jak zrobić własny, domowy spray na owady, lista jest długa.

Najlepsza część? Bycie majsterkowiczem nie wymaga posiadania ziemi i jest kluczową częścią założenia gospodarstwa domowego. Mogę teraz powiedzieć, że 50% mojego życia to projekty DIY. Poza tym… może także zaoszczędzić pieniądze! Zaoszczędziłem setki dolarów, naprawiając własne drobne nieszczelności w rurach, wymieniając własny klucz do studni, gdy się zepsuł, i naprawiając suszarkę (czego wszystkiego nauczyłem się na Youtube).

Możesz sprawdzić kilka naprawdę fajnych pomysłów na majsterkowanie. Tablica Pinteresta.

7. Wymiana

moja matka zamieniać królowa, ludzie. Pamiętam, że byłam młodą dziewczyną i moją mamę wymieniającą masaże na dziczyznę i usługi ogrodnicze. W miarę jak dorastałem, coraz bardziej zdawałem sobie sprawę, jak bardzo kochał farmę. Doskonalił swoje umiejętności i wykorzystał je na swoją korzyść.

Do dziś handluje na lokalnym targu rybnym i w lokalnych sklepach spożywczych, a nawet oddaje masaże kilku przyjaciołom za piękne, podwyższone grządki ogrodowe.

Handel barterowy może być przerażający i niewygodny, ponieważ musisz czegoś chcieć. Pamiętaj jednak, że zawsze powinien to być uczciwy handel. Chcesz, ale musisz też dawać.

8. Chroń Twoje jedzenie

Ucząc się, jak suszyć, konserwować i zamrażać żywność w zaciszu własnego domu, będziesz na dobrej drodze do założenia gospodarstwa rolnego z ziemią lub bez.

Jeśli mieszkasz w mieście i kupujesz hurtowo, jesteś głównym kandydatem do przechowywania żywności. Uważaj na duże przeceny i wyprzedaże. Sklepy często rozpoczynają oznaczanie produktów i mięsa w miarę zbliżania się terminu przydatności do spożycia. Kup buszel jabłek, aby przygotować sos jabłkowy, lub końcówki wołowe, aby przygotować gulasz wołowy i możesz to zrobić na zimę.

Pinterest jest moim ulubionym miejscem, gdzie zawsze mogę znaleźć naprawdę świetne przepisy na konserwację i informacje. Można też kupić naprawdę fajne. swojej książki pomóc Ci tułać się te wody.

9. Rozpocznij kompostowanie

Niektóre style komponowania mogą stanowić pewne wyzwanie, ponieważ mogą wymagać przestrzeni. Dla tych, którzy nie mają miejsca, możesz zrobić kompost z robaków! Wermikompost jest kompostowany z robakami i to jest bardzo fajne. Możesz znaleźć wszelkiego rodzaju instalacje typu „zrób to sam”, które pasują do małych przestrzeni, takich jak pod zlewem, lub możesz je kupić. gotowe pudełko.

Kompostowanie to świetny sposób na ograniczenie ilości odpadów kuchennych i ponowne wykorzystanie resztek warzyw i owoców. Otrzymasz cudowną „herbatę” z ziemi i kompostu, która odżywi Twój piękny pojemnik oraz uprawiane przez Ciebie warzywa i zioła!

Inną metodą, którą warto rozważyć, jest kompostowanie larwami much czarnego żołnierza – metoda kompostowania, w której można nawet dodać do mieszanki kawałki mięsa i ryb. Jeśli zrobisz to prawidłowo, nie będziesz musiał martwić się zapachem. Najlepiej jest to praca na świeżym powietrzu, ale w przypadku małego tarasu lub werandy może to być np

10. Upcykling

Oszczędzanie, oszczędzanie, oszczędzanie. Używaj ponownie, używaj ponownie, używaj ponownie! Ponieważ przeczytałeś mój artykuł „5 super prostych sposobów na zmniejszenie ilości odpadów w domu” i przestałeś używać produktów papierowych, wszystkie Twoje stare, poplamione koszule mogą zmienić się w szmaty do czyszczenia. *mruga*

Teraz, gdy posadziłeś zioła i warzywa, możesz ponownie wykorzystać puste pojemniki po jogurcie lub plastikowe pojemniki po szpinaku ze sklepu, aby zasiać nasiona. Wykorzystaj puste słoiki po salsie i podaruj domowy detergent do prania przyjaciołom i rodzinie na Boże Narodzenie!

Jeśli próbujesz zmniejszyć swoją garderobę, sprawdź Poshmark, aby odsprzedać swoje ubrania, buty i torby. Wykorzystaj kod chdk93 i oboje wygramy 10 dolarów! Możesz też zajrzeć do mojego Cyfrowy organizator świąt i uroczystości Więcej wskazówek dotyczących oszczędzania pieniędzy podczas zakupów online.

Podsumowanie dzisiejszego posiadania domu

Dzięki tym dziesięciu pomysłom w mgnieniu oka będziesz w połowie drogi do posiadania domu! Uprość swoje życie, zmniejsz wydatki i wykonaj kilka kroków w stronę celu, który uważałeś za nieosiągalny. Powodzenia i miłego hostingu!

Zacznij posiadać dom już dziśZacznij posiadać dom już dziś

Więcej informacji o tym, jak już dziś rozpocząć budowę domu:

Categorized in: