Poprawa pewności siebie może przynieść wiele korzyści zarówno w pracy, jak i życiu zawodowym. Jeśli masz pozytywne nastawienie, istnieje większe prawdopodobieństwo, że wykonasz pracę wyższej jakości. Nie tylko to, ale także zwiększysz swoją reputację w swojej branży i pomożesz osiągnąć cele zawodowe.

Ale możesz być zaskoczony, gdy dowiesz się, że wiara w siebie to coś, czego brakuje w wielu miejscach pracy. Według ostatnich badań tak wiele 79% kobiet i 62% mężczyzn Poczujesz brak pewności siebie. Jest jednak dobra wiadomość. Tak naprawdę jesteśmy już wyposażeni w narzędzia potrzebne do skutecznego poradzenia sobie z tym problemem; ale nie jesteśmy pewni, jak z nich korzystać.

W tym przewodniku podzielę się ośmioma skutecznymi, sprawdzonymi strategiami, które pomogą Ci dotrzeć do wewnętrznego szefa i zwiększyć pewność siebie w pracy. Przygotuj się na eksplorację…


1. Naucz się akceptować siebie, dobrego, złego i brzydkiego

Czy lubisz osobę, którą widzisz, gdy patrzysz w lustro? Może to zabrzmieć banalnie, ale umiejętność zaakceptowania tego, kim jesteś jako osoba, jest pierwszym krokiem do poprawy własnego wizerunku. Bycie zadowolonym z siebie może naprawdę zwiększyć satysfakcję z pracy i pomóc pokonać wszelkie wyzwania.

Akceptacji siebie również nie należy postrzegać jako słabości. Wszyscy jesteśmy indywidualnościami, a maksymalne wykorzystanie swoich unikalnych cech to siła, która znacznie pomoże Ci w Twojej karierze.

Być może słyszałeś już o syndromie oszusta; Jest to dość powszechne, zwłaszcza gdy dążymy do tego, co najlepsze w naszej karierze. Kiedy nauczymy się naprawdę wierzyć w siebie i swoje możliwości, w naturalny sposób wzniesiemy się ponad wszelkie negatywne uczucia wątpliwości.

2. Zastanów się nad swoimi ubraniami i wyborem ubioru

Wierzę, że kiedy czujesz się dobrze ze swoim wyglądem, odbija się to na zewnątrz. Spróbuj więc zaplanować cały swój strój na początku tygodnia pracy. Ubiór nastawiony na sukces postawi Cię w pozytywnej pozycji, dzięki której poprawisz swoją wiarę w siebie.

Czy zmieniłaś ostatnio swoją garderobę roboczą? Jeśli ci się to uda, być może nadszedł czas, aby zainwestować w nowe ubrania. Wybierz profesjonalny strój, który jest jednocześnie wygodny; Nie ma nic gorszego niż uczucie niepokoju lub przegrzania podczas próby wywarcia dobrego wrażenia.

3. Daj sobie kilka zadań, które możesz wykonać

Nie ma lepszego zwiększenia pewności siebie niż osiągnięcie wyznaczonego sobie celu. Nieważne, jak małe, wyznaczenie sobie czegoś do osiągnięcia w ramach celu swojej firmy pomoże Ci również zwiększyć motywację i lepiej uporządkować listę rzeczy do zrobienia.

Latać: Wyznaczaj cele SMART (konkretne, mierzalne, osiągalne, istotne i określone w czasie), dzięki temu znacznie łatwiej będzie śledzić, jak sobie radzisz, i wprowadzać zmiany, które mogą być konieczne do osiągnięcia sukcesu.

4. Wyjdź poza swoją strefę komfortu

Wszyscy jesteśmy winni kochający rutynę Czasami jednak może to prowadzić do utknięcia w pracy. Może to powstrzymywać nas od odkrywania nowych możliwości i poszukiwania awansu zawodowego.

Podejmowanie się czegoś nowego i wypychanie się poza swoją strefę komfortu może na początku wydawać się przerażające, ale możesz zacząć od delikatnego przesuwania swoich granic. Może na przykład spróbuj zgłosić się jako kandydat na okazję do wystąpienia publicznego? Ten pomysł może być czymś, czego wiele osób nie lubi i czego się boi, ale jest to naprawdę świetna opcja, aby rzucić sobie wyzwanie. Nie musisz zaczynać ani wychodzić na scenę z dużą publicznością. Na początek możesz spróbować zorganizować małe spotkanie ze współpracownikami i na tym zyskać pewność siebie.

Zwiększysz swoją pewność siebie, a jednocześnie zyskasz coś wartościowego.

5. Zdobądź dobry system wsparcia

Czy koledzy Cię wspierają? Jeśli tak, istnieje większe prawdopodobieństwo, że poczujesz się pewnie. Istnieją badania, które to potwierdzają Mając wokół siebie pozytywne wsparcie Może zmniejszyć poziom stresu i zwiększyć motywację.

Solidny system wsparcia może naprawdę pomóc zmienić Twoje nastawienie na znacznie bardziej pozytywne. Zapewni Ci to również cenne źródło konstruktywnej informacji zwrotnej, gdy będziesz przezwyciężać wszelkie wyzwania, jakie możesz napotkać.

Spróbuj zachęcić do stosowania tych wskazówek, aby stworzyć wspierające środowisko w swoim miejscu pracy:

  • Aktywnie słuchaj współpracowników, gdy potrzebują wsparcia.
  • W razie potrzeby oferuj pomoc innym osobom i zespołom.
  • Zachęcaj do otwartej komunikacji, aby stworzyć środowisko współpracy i wsparcia.
  • Pomagajcie sobie nawzajem i pokonujcie wyzwania, tworząc system znajomych.

6. Odetchnij

Jeśli masz smartwatch, będzie on regularnie przypominał Ci o przerwach i oddychaniu (i założę się, że to zignorujesz). Ale naprawdę powinieneś zacząć zwracać uwagę na te powiadomienia.

Uważność może naprawdę pomóc nam obserwować siebie w chwili obecnej bez osądzania, a także może zmniejszyć negatywny sposób mówienia do siebie. Medytacja może zmniejszyć zmartwienia i niepokój, które podsycają tę negatywność.

Jeśli naprawdę się zatrzymamy i poświęcimy trochę czasu, aby dostroić się do siebie, będziemy mieli głębsze zrozumienie tego, co myślimy i dlaczego zachowujemy się w ten sposób. Poświęć więc chwilę, aby skupić się na swojej samoświadomości; Pomoże Ci to lepiej zrozumieć swoje myśli i zachowania.

7. Zastanów się nad swoją mową ciała

Nasza mimika i postawa mogą mieć ogromne znaczenie. jak postrzegają nas innibez konieczności wypowiadania ani jednego słowa. Stań przed lustrem i dostosuj swoją postawę; Stań prosto i nawiąż bezpośredni kontakt wzrokowy ze sobą. Czy to nie robi ogromnej różnicy? To nie tylko sprawi, że będziesz wyglądać na bardziej pewnego siebie w oczach innych ludzi, ale także wyśle ​​te same sygnały do ​​siebie.

8. Naucz się czegoś nowego

Zastanów się, w jaki sposób możesz ulepszyć swoją obecną rolę, aby poszerzyć swoje możliwości. Szkolenia w miejscu pracy dadzą Ci szansę na odniesienie sukcesu w pracy i dowiedzenie się więcej o swojej firmie, co da ci cenną pewność siebie, dzięki której poradzisz sobie ze wszystkim, czego obecnie nie jesteś pewien.

Pokazuje to ankieta LinkedIn 94% pracowników Chętniej pozostaną w firmach oferujących możliwości szkoleń i rozwoju. Ale nie siedź i nie czekaj, aż te możliwości rozwoju same do ciebie przyjdą. Zapytaj swojego menedżera, czy mógłbyś wziąć na siebie większą odpowiedzialność lub nawet zwrócić się o potencjalne wsparcie mentorskie do członka personelu wyższego szczebla.


Udowodniono, że większa pewność siebie może mieć pozytywny wpływ na wydajność w pracy. A dobrą rzeczą jest to, że zwiększanie wiary w siebie w pracy nie musi być przerażające.

Wszystko, co musisz zrobić, to poświęcić trochę czasu na budowanie swojej pewności siebie; Będziesz znacznie bardziej skłonny do stawiania czoła wyzwaniom i poczujesz się pewniej w obliczu zmian. Jeśli aktywnie pracujesz nad rozwojem osobistym i rozważasz tylko jedną z powyższych strategii, będziesz na dobrej drodze do zwiększenia pewności siebie w swojej roli.

Jeśli masz problemy ze zdobyciem pewności siebie i wiary w siebie, coach może podać Ci pomocną dłoń. Znajdź wsparcie Dzisiaj.

Udostępnij ten artykuł znajomemu

Categorized in: